Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
 • 100% Безбедно купување
 • Вистински избор
 • Плаќање на рати

Brava Extreme Острач за сечила

Brava Extreme Острач за сечила
Photos
 • Видеа
 • Слики
Brava Extreme Острач за сечила Brava Extreme Острач за сечила Brava Extreme Острач за сечила Brava Extreme Острач за сечила Brava Extreme Острач за сечила Brava Extreme Острач за сечила
Brava Extreme Острач за сечила

ID: 105944019 | SKU: 1000096792

Delimano Brava Острачот за сечила е мал, но, многу корисен острач кој ќе ви користи во домот. Време е да се ослободите од тапите сечила!

Brava Extreme Острач за сечила
1.290,00 ден.
Јавете ни се на 02 3094-556
Детали за производот

Совршено остри ножеви за полесно готвење

Доколку обожавате да готвите, сигурно знаете дека најголемиот непријател на готвењето е тапиот нож. Тоа е така, поради тоа што е потребно поголем притисок за да ја исечете храната, а со тоа, поголеми се шансите да се исечете. Но, острењето ножеви е толку тешко и напорно, а и ви треба многу време. Барем така било досега.

Со Delimano Brava Острачот за сечила, брзо, лесно и безбедно ќе ги острите вашите ножеви. Delimano Brava Острачот за сечила, ќе ги наостри сите ножеви во домот, дури и ребрестите, кои тешко се острат со другите острачи.

Користете го во кујната и секаде во домот

Delimano Brava Острачот за сечила е одличен за сите други сечила кои редовно ги користите во домот, како ножици, џебни ножеви, спортски и ловечки ножеви, сечила од малите кујнски апарати и секакви видови на градинарски алати.

Со Delimano Brava Острачот за сечила можете да ги острите сечилата на: 

 • Кујнски ножеви

 • Мали кујнски апарати

 • Ножици и др.

Високо-квалитетни материјали за долготрајност и безбедно користење

Delimano Brava Острачот за сечила е направен со волфрам челик, кој се користи во професионалните центри за острење сечила и производители на ножеви.

Исто така, има заштита, која ги заглавува острачите, а и лесно се фиксира на секоја рамна површина со помош на вакумската основа. Тоа му дава на Острачот стабилност и го прави острењето неверојатно лесно.

Подарок: Сет од 3 ножеви

Одберете Delimano Brava Острач за сечила и ќе добиете подарок – сет од 3 ножеви, совршени за секојдневно користење во кујната.

 • Универзален нож – 11 см.
 • Нож за филети – 11,5 см.
 • Нож за овошје – 9 см.

Како се користи

Ставете го Delimano Brava Острачот за сечила на работната површина на кујната и едноставно лизгајте ги ножевите низ острачот. За само неколку секунди, работата е готова.

 • 1. Држете го Острачот со едната рака и притиснете ја рачката надоле за да го прицврстите на површината

 • 2. Ставете го ножот на Острачот и полека повлечете го наназад.

 • 3. Повторете 3-4 пати.

Добивате:

 • Delimano Brava Острач за сечила
 • Универзален нож – 11 см
 • Нож за филети – 11,5 см
 • Нож за овошје – 9 см
sezonsko-ovosje-i-zelencuk
sezonsko-ovosje-i-zelencuk
sezonsko-ovosje-i-zelencuk

Сезонско овошје и зеленчук

Започнете го денот со чаша здравје!

ceramica-forte-obloga
ceramica-forte-obloga
ceramica-forte-obloga

"CeramicaForte"

Поголема отпорност на гребаници!

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка