Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
 • 100% Безбедно купување
 • Вистински избор
 • Плаќање на рати

Кујнски сецко

Clarity Pro Кујнски сецко
Photos
 • Видеа
 • Слики
Clarity Pro Кујнски сецко Clarity Pro Кујнски сецко Clarity Pro Кујнски сецко Clarity Pro Кујнски сецко Clarity Pro Кујнски сецко
-50%
Кујнски сецко

ID: 105950587 | SKU: 1000099557

Совршен за сечкање зеленчук, јаткасти плодови, за подготовка на различни сосеви, бебешка храна, дробење мраз и многу повеќе. Одличен кујнски сечко кој ќе ви помогне да сечкате, дробите и блендирате со помош на еден или два пара сечила.

Кујнски сецко

Редовна цена: 2.990,00 ден.


Специјална цена: 1.490,00 ден.

Дополнителна гаранција
Додадете дополнителна гаранција
Дополнителна гаранција 1 година (490,00 ден.)
Јавете ни се на 02 3094-556
Детали за производот

Подгответе здрави семејни оброци за кратко време

Ова кујнско помагало не само што е одлично за сечкање, туку е и одлично за дробење, мелење и правење сосеви, но може да се користи и како мини-блендер. Со својот едноставен и практичен дизајн Сlarity Chopper PRO - Кујнскиот сечко може да се користи во секое време за подготовка на здрави семејни оброци со користење на различни состојки.

 • Одлични и различни резултати од сечкањето.
 • Соодветен за дробење мраз и други поцврсти производи.
 • Совршен за блендирање и процесирање на повеќе состојки истовремено.
 • Одличен за кремасти сосеви и супи.

Моќни, брзи и прецизни сечила

Комбинацијата од моторот со 300W и системот на двојни сечила од не‘рѓосувачки челик ќе ви даде совршени резултати во секое време. Ова значи дека вие ќе може да сечкате, блендирате или да правите сосеви за многу пократко време, отколку кога би го правеле истото со сечко кое има единечни сечила. Дури и може да ги прилагодите сечилата во зависност од вашите потреби - може да имате единечни или двојни сечила.

 • 1. Направете домашно песто
 • 2. Исечкајте свежо овошје или зеленчук
 • 3. Исечкајте кромид без солзи
 • 4. Измелете бибер или други зачини

Голем сад кој ќе ви заштеди време

Благодарение на садот кој има капацитет од 1л, вие ќе исечкате и обработите повеќе храна за многу пократко време.

 • моркови

  10 сек

 • цвекло

  3 сек

 • домати

  5 сек

 • сирење

  9 сек

 • кромид

  4 сек

 • ореви

  5 сек

Квалитетни материјали за долгогодишно користење

Delimano Clarity Chopper Pro - Кујнскиот сечко е направен од квалитетни материјали кои ветуваат долготрајност и прецизно сечкање. Острите сечила од не‘рѓосувачки челик нема да корозираат. Садот многу лесно се чисти и може да се мие во машина за садови.

Мал и компактен дизајн

Delimano Clarity Chopper PRO - Кујнскиот сечко е компактен и нема да зафаќа голем дел од вашата кујна. Ќе може да го ставите во било кој дел од вашата кујна и секогаш ќе ви биде при рака. Садот на сечкото има нелизгачка основа.

Систем на двојни сечила за супериорни резултати

Delimano Clarity Chopper PRO - Кујнскиот сечко има двојни сечила од не‘рѓосувачки челик, па на тој начин вие ќе може да сечкате повеќе производи за пократко време со поголема прецизност. Сечкото може да го користите со единечни или двојни сечила, во зависност од тоа што сакате да постигнете.

Моќен мотор за поголема ефикасност

Моќниот мотор од 300W го прави овој сечко ефикасен и вие ќе може да сечкате, блендирате, дробите со голема прецизност, без да ги оштетите сечилата.

Голем капацитет за подготовка на големи семејни обороци

Delimano Clarity Chopper PRO - Кујнскиот сечко има сад со капацитет од 1000мл, во кој ќе може да обработите состојки со капаците од 600мл - на тој начин ќе заштедите време и ќе подготвите повеќе оброци и состојки за многу пократко време.

Дополнителни информации

Технички карактеристики:

 • Моќност: 300W
 • Капацитет на садот: ЦЕЛОСЕН капацитет: 1000 мл.; МАКСИМАЛЕН капацитет на сечкање: 600 мл
 • Состав на сечилата: SUS42J2
 • Должина на кабелот: ~ 95 см
 • Едно ниво на брзина
 • Вртежи во минута: 5100-6500
sezonsko-ovosje-i-zelencuk
sezonsko-ovosje-i-zelencuk
sezonsko-ovosje-i-zelencuk

Сезонско овошје и зеленчук

Започнете го денот со чаша здравје!

ceramica-forte-obloga
ceramica-forte-obloga
ceramica-forte-obloga

"CeramicaForte"

Поголема отпорност на гребаници!

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка