Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Ceramica Delicia Тава за пржење и печење

Подготвувајте вкусни, здрави оброци со помош на повеќенаменската Делимано Делициа висока тава за пржење.

Ceramica Delicia Тава за пржење и печење
1.690,00 ден.
Јавете ни се на 02 3094-556
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Подготвувајте вкусни, здрави оброци со помош на повеќенаменската Делимано Делициа висока тава за пржење.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Едноставен начин за подготовка на вкусни оброци

Подготвувајте вкусни, здрави оброци за целото семејство со помош на повеќенаменската Делимано Делициа висока тава за пржење

Може да ја користите и на рингла и во рерна!

Соодветна за готвење и на рингла и во рерна. Извадете ги рачките на тавата и ставете ја во рерна, па подготвувајте секакви видови на оброци!

 • Рачка која се вади
 • Користете ја на рингла и во рерна без никаков проблем!
 • Заштеда на простор
 • Голема површина за готвење

Високите страни се специјално направени за да можете да подготвувате поголеми количини на оброци, па така тавата е идеална за:

 • Динстање месо
 • Пржење на зеленчук, месо и јајца
 • Подготовка на тестенини
 • Печење на риба или месо
 • Подготовка на палачинки

НОВО! Бр. 1 керамичка облога на пазарот!

Делимано ви ја нуди најдобрата керамика на пазарот - CeramicaForte - која ќе ве воодушеи со своите карактеристики.

 • До 50% поотпорна на гребење*

 • До 2x подолготрајна*

 • До 3x поголеми нелепливи карактеристики*

*Споредено со најдобрата керамичка облога достапна на пазарот

6 придобивки кои ви ги нуди Делимано Делициа линијата!

 • 1. Најдобра керамичка облога достапна на пазарот

  Најновата CeramicaForte облога не се гребе и на неа не остануваат флеки. Таа е подолготрајна од сите видови на керамика достапни на пазарот.

 • 2. Ергономска рачка која се вади

  Ергономската рачка многу лесно се вади, па тавата ќе може да ја копристите и за печење.

 • 3. Само капка масло

  Ексклузивна керамичка облога ви овозможува да готвите со само една капка масло.

 • 4. Модерен италијански стил

  Делимано Делициа садовите за готвење се произведени од Италија со привлечен модерен дизајн: сина надворешна облога и внатрешна сина керамичка облога.

 • 5. Ви помага да донесете подобра животна одлука

  Оваа керамичка облога е природна и органска, произведена во еколошки процес со минимална емисија на CO2. Со нејзината употреба не само што го подобрувате вашето здравје, туку и носите поодговорни одлуки.

 • 6. Здрави оброци со подобар вкус

  CeramicaForte облогата е идеален спроводник на топлина кој ви овозможува задржување на природниот вкус и хранливата вредност на состојките.

Керамичката облога ви заштедува време и пари

Керамиката е идеална за брза подготовка на здрави оброци. Облогата од Керамика Форте обезбедува професионална спроводливост на топлина и го олеснува еднаквото загревање на површината за готвење. Можете да заштедите време и енергија подготвувајќи здрави оброци.

Најдобрата нелеплива, антикорозивна облога

Сите садови за готвење од Делимано Делициа линијата се произведени од високо-квалитетни материјали: алуминиумска основа со облога од силиконски емајл и еколошка и долготрајна Делимано CeramicaForte облога со камен дизајн.. Делимано Керамика Форте облогата има за 3 пати поголеми нелепливи карактеристики, за 50% е поотпорна на гребнатинки и е 2 пати подолготрајна од сите други тестирани брендови на пазарот.

Едноставни за чистење и безбедни за во машина за садови

Состојките не се лепат за подлогата што значи дека тавата е многу едноставна за чистење, а може да ја ставите и во машина за садови

Соодветни се за

 • сите оние кои сакаат да ги користат најдобрите садови за готвење достапни на пазарот
 • оние кои сакаат да готват поздрави оброци за себе и своето семејство
 • оние кои имаат потреба од повеќенаменски сад за готвење, кој е практичен, ефикасен и едноставен за одржување

Технички податоци

 • Димензија: 24см. дијаметар
 • Висина: 5.4см
 • Надворешност: Алуминиумска основа со облога од силиконски емајл
 • Внатрешност: еколошка и долготрајна Делимано CeramicaForte облога со камен дизајн
 • Специјални карактеристики: Ергономска рачка, мека на допир, со интегриран термо сензор.
 • Одржување: Безбедна за во машина за садови
 • Отпорност на топлина: до 450° C
 • Соодветна за: електрични шпорети, стаклени и керамички рингли, шпорети на плин.
Технички карактеристики
Безбеден во машина за садови Да
Вид на рерна електро, плин, стакло керамичка плотна
Внатрешен материјал Керамика Форте
Димензија 24 см
Огноотпорно 450°C
Основен материјал алуминиум
Тежина 0,6 кг

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Quality