Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Ceramica Delicia Касерола

Оваа Касерола е направена од високо квалитетни материјали: основа од алуминиум, надворешна облога од силиконски емајл и внатрешна Керамика Форте облога. За готвење без масти. Нелеплива облога отпорна на гребнатинки која многу лесно се чисти. Дијаметар 20см.

Ceramica Delicia Касерола
1.790,00 ден.
Јавете ни се на 02 3094-556
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Оваа Касерола е направена од високо квалитетни материјали: основа од алуминиум, надворешна облога од силиконски емајл и внатрешна Керамика Форте облога. За готвење без масти. Нелеплива облога отпорна на гребнатинки која многу лесно се чисти. Дијаметар 20см.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Уживајте во придобивките од најновите производи за готвење

Делимано керамика Грил Тавата е дел од најновата Делициа линија на Делимано производи со револуционерната CeramicaForte внатрешна облога која е најдобрата органска керамичка облога достапна на пазарот.

Модерен, софистициран изглед кој одговара на секоја кујна

Благодарение на модерниот дизајн, оваа тава за пржење се вклопува во секоја кујна.

НОВО! Бр. 1 керамичка облога на пазарот!

Делимано ви ја нуди најдобрата керамика на пазарот - CeramicaForte - која ќе ве воодушеи со своите карактеристики.

 • До 50% поотпорна на гребење*

 • До 2x подолготрајна*

 • До 3x поголеми нелепливи карактеристики*

*Споредено со најдобрата керамичка облога достапна на пазарот

6 придобивки кои ви ги нуди Делимано Делициа линијата!

 • 1. Најдобра керамичка облога достапна на пазарот

  Најновата CeramicaForte облога не се гребе и на неа не остануваат флеки. Таа е подолготрајна од сите видови на керамика достапни на пазарот.

 • 2. Ергономска рачка

  Ергономската рачка многу лесно се вади, па тавата ќе може да ја копристите и за печење.

 • 3. Само капка масло

  Ексклузивна керамичка облога ви овозможува да готвите со само една капка масло.

 • 4. Модерен италијански стил

  Делимано Делициа садовите за готвење се произведени од Италија со привлечен модерен дизајн: сина надворешна облога и внатрешна сина керамичка облога.

 • 5. Ви помага да донесете подобра животна одлука

  Оваа керамичка облога е природна и органска, произведена во еколошки процес со минимална емисија на CO2. Со нејзината употреба не само што го подобрувате вашето здравје, туку и носите поодговорни одлуки.

 • 6. Здрави оброци со подобар вкус

  CeramicaForte облогата е идеален спроводник на топлина кој ви овозможува задржување на природниот вкус и хранливата вредност на состојките.

Керамичката облога ви заштедува време и пари

Керамиката е идеална за брза подготовка на здрави оброци. Облогата од Керамика Форте обезбедува професионална спроводливост на топлина и го олеснува еднаквото загревање на површината за готвење. Можете да заштедите време и енергија подготвувајќи здрави оброци.

Најдобрата нелеплива, антикорозивна облога

Сите садови за готвење од Делимано Делициа линијата се произведени од високо-квалитетни материјали: алуминиумска основа со облога од силиконски емајл и еколошка и долготрајна Делимано CeramicaForte облога со камен дизајн.. Делимано Керамика Форте облогата има за 3 пати поголеми нелепливи карактеристики, за 50% е поотпорна на гребнатинки и е 2 пати подолготрајна од сите други тестирани брендови на пазарот.

Едноставни за чистење и безбедни за во машина за садови

Состојките не се лепат за подлогата што значи дека тавата е многу едноставна за чистење, а може да ја ставите и во машина за садови

Соодветни се за

 • сите оние кои сакаат квалитетна Грил тава со класичен облик
 • оние кои сакаат да подготвуваат вкусни и здрави оброци полни со хранливи состојки
 • оние кои бараат нелепливи тави отпорни на гребење
 • оние кои уживаат во модерниот италијански стил

Технички податоци

 • Димензии: 28x28 см
 • Надворешна облога: алуминиумска основа со надворешна облога од емајлиран силикон
 • Внатрешен материјал: еколошка и долготрајна керамичка облога
 • Одржување: може да се стави во машина за садови
 • Отпорност на топлина: до 450°C
 • Дополнителни карактеристики: Термо сензор на самата рачка кој добива портокалова боја кога ќе се загрее тавата.

Карактеристики:

 • 50% подобрена отпорност на гребење
 • 3 пати поголема нелеплива способност
Технички карактеристики
Безбеден во машина за садови Да
Вид на рерна електро, плин, стакло керамичка плотна
Внатрешен материјал Керамика Форте
Димензија 20 см
Дополнителна гаранција 2 години
Капацитет 2.5 Л
Огноотпорно 450°C
Основен материјал алуминиум
Сензор за температура Да
Тежина 0.7 кг

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Quality