Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
 • 100% Безбедно купување
 • Вистински избор
 • Плаќање на рати

Ceramica Delicia Накосена Тава за палачинки

Ceramica Delicia Накосена Тава за палачинки
Photos
 • Видеа
 • Слики
Ceramica Delicia Накосена Тава за палачинки Ceramica Delicia Накосена Тава за палачинки Ceramica Delicia Накосена Тава за палачинки
Ceramica Delicia Накосена Тава за палачинки

ID: 104109044 | SKU: 1000070449

Тава за палачинки со револуционерен облик, направена од алуминиумска основа, силиконска надворешност и внатрешна олога од Керамика Форте. Оваа тава има одлична проводливост на топлина, овозможува готвење без масло и има дијаметар од 25 см.

Залиха: 2
1.590,00 ден.
Јавете ни се на 02 3094-556
Детали за производот

Тава за палачинки со револуционерен облик за подготовка на највкусните, здрави палачинки за вашето семејство

Најновата Делимано Делициа тава за палачинки со накосено дно има јадро кое ја задржува топлината и овозможува побрзо загревање, а вкусот не се менува додека палачинките се идеално испечени.

Модерен, софистициран изглед кој одговара на секоја кујна

Благодарение на модерниот дизајн, оваа тава за пржење се вклопува во секоја кујна.

НОВО! Бр. 1 керамичка облога на пазарот!

Делимано ви ја нуди најдобрата керамика на пазарот - CeramicaForte - која ќе ве воодушеи со своите карактеристики.

 • До 50% поотпорна на гребење*

 • До 2x подолготрајна*

 • До 3x поголеми нелепливи карактеристики*

*Споредено со најдобрата керамичка облога достапна на пазарот

6 придобивки кои ви ги нуди Делимано Делициа линијата!

 • 1. Најдобра керамичка облога достапна на пазарот

  Најновата CeramicaForte облога не се гребе и на неа не остануваат флеки. Таа е подолготрајна од сите видови на керамика достапни на пазарот.

 • 2. Ергономска рачка

  Ергономската рачка со сензор за топлина.

 • 3. Само капка масло

  Ексклузивна керамичка облога ви овозможува да готвите со само една капка масло.

 • 4. Модерен италијански стил

  Делимано Делициа садовите за готвење се произведени од Италија со привлечен модерен дизајн: сина надворешна облога и внатрешна сина керамичка облога.

 • 5. Ви помага да донесете подобра животна одлука

  Оваа керамичка облога е природна и органска, произведена во еколошки процес со минимална емисија на CO2. Со нејзината употреба не само што го подобрувате вашето здравје, туку и носите поодговорни одлуки.

 • 6. Здрави оброци со подобар вкус

  CeramicaForte облогата е идеален спроводник на топлина кој ви овозможува задржување на природниот вкус и хранливата вредност на состојките.

Керамичката облога ви заштедува време и пари

Керамиката е идеална за брза подготовка на здрави оброци. Облогата од Керамика Форте обезбедува професионална спроводливост на топлина и го олеснува еднаквото загревање на површината за готвење. Можете да заштедите време и енергија подготвувајќи здрави оброци.

Најдобрата нелеплива, антикорозивна облога

Сите садови за готвење од Делимано Делициа линијата се произведени од високо-квалитетни материјали: алуминиумска основа со облога од силиконски емајл и еколошка и долготрајна Делимано CeramicaForte облога со камен дизајн.. Делимано Керамика Форте облогата има за 3 пати поголеми нелепливи карактеристики, за 50% е поотпорна на гребнатинки и е 2 пати подолготрајна од сите други тестирани брендови на пазарот.

Едноставни за чистење и безбедни за во машина за садови

Состојките не се лепат за подлогата што значи дека тавата е многу едноставна за чистење, а може да ја ставите и во машина за садови

Соодветни се за

 • сите оние кои сакаат квалитетнаи модерна тава за палачинки
 • оние кои уживаат во подготовката на палачинки
 • оние кои бараат нелепливи тави отпорни на гребење
 • оние кои уживаат во модерниот италијански стил

Технички податоци

 • Дијаметар: 25 см
 • Надворешност: алуминиумска основа со силиконска облога
 • Внатрешност: еколошка и долготрајна Керамика Форте облога
 • Начин на одржување: Се мие во машина за садови
 • Отпорност на топлина: до 450°C
 • Специјални карактеристики: Ергономски рачки меки на допир со термо сензор кој ја менува бојата во портокалова кога тавата е загреана

Карактеристики:

 • 50% поголема отпорност на гребење од другите видови на керамика
 • 3 пати поголеми нелепливи карактеристики од другите видови на керамика
Технички карактеристики
Безбеден во машина за садови Да
Вид на рерна електро, плин, стакло керамичка плотна
Внатрешен материјал Керамика Форте
Димензија 25 см
Дополнителна гаранција 2 години
Огноотпорно 450°C
Основен материјал алуминиум
Сензор за температура Да
Тежина 0.65 кг
sezonsko-ovosje-i-zelencuk
sezonsko-ovosje-i-zelencuk
sezonsko-ovosje-i-zelencuk

Сезонско овошје и зеленчук

Започнете го денот со чаша здравје!

ceramica-forte-obloga
ceramica-forte-obloga
ceramica-forte-obloga

"CeramicaForte"

Поголема отпорност на гребаници!

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка