Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
 • 100% Безбедно купување
 • Вистински избор
 • Плаќање на рати

Ceramica Delicia Тава за пржење

Ceramica Delicia Тава за пржење
Photos
 • Видеа
 • Слики
Ceramica Delicia Тава за пржење Ceramica Delicia Тава за пржење
Ceramica Delicia Тава за пржење

SKU: 99-1000039960

Оваа тава за пржење е направена од високо квалитетна алуминиумска основа со силиконска надворешност и керамичка (CeramicaForte)надворешна облога. Ви помага во водењето на здравиот живот, со најквалитетната нелеплива подлога отпорна на гребење на пазарот. Достапна е во дијаметар од 20, 24 и 28 см.

* Задолжителни полиња

Од 1.190,00 ден. До
Јавете ни се на 02 3094-556
Детали за производот

Уживајте во придобивките од најновите производи за готвење

Делимано керамика Делициа тавата за пржење е дел од најновата Делициа линија на Делимано производи со револуционерната CeramicaForte внатрешна облога која е најдобрата органска керамичка облога достапна на пазарот. Дното на тавата е округло и ја задржува топлината додека горниот дел останува поладен.

Модерен, софистициран изглед кој одговара на секоја кујна

Благодарение на модерниот дизајн, оваа тава за пржење се вклопува во секоја кујна.

НОВО! Бр. 1 керамичка облога на пазарот!

Делимано ви ја нуди најдобрата керамика на пазарот - CeramicaForte - која ќе ве воодушеи со своите карактеристики.

 • До 50% поотпорна на гребење*

 • До 2x подолготрајна*

 • До 3x поголеми нелепливи карактеристики*

*Споредено со најдобрата керамичка облога достапна на пазарот

6 придобивки кои ви ги нуди Делимано Делициа линијата!

 • 1. Најдобра керамичка облога достапна на пазарот

  Најновата CeramicaForte облога не се гребе и на неа не остануваат флеки. Таа е подолготрајна од сите видови на керамика достапни на пазарот.

 • 2. Ергономска рачка

  Ергономската рачка со сензор за топлина.

 • 3. Само капка масло

  Ексклузивна керамичка облога ви овозможува да готвите со само една капка масло.

 • 4. Модерен италијански стил

  Делимано Делициа садовите за готвење се произведени од Италија со привлечен модерен дизајн: сина надворешна облога и внатрешна сина керамичка облога.

 • 5. Ви помага да донесете подобра животна одлука

  Оваа керамичка облога е природна и органска, произведена во еколошки процес со минимална емисија на CO2. Со нејзината употреба не само што го подобрувате вашето здравје, туку и носите поодговорни одлуки.

 • 6. Здрави оброци со подобар вкус

  CeramicaForte облогата е идеален спроводник на топлина кој ви овозможува задржување на природниот вкус и хранливата вредност на состојките.

Керамичката облога ви заштедува време и пари

Керамиката е идеална за брза подготовка на здрави оброци. Облогата од Керамика Форте обезбедува професионална спроводливост на топлина и го олеснува еднаквото загревање на површината за готвење. Можете да заштедите време и енергија подготвувајќи здрави оброци.

Најдобрата нелеплива, антикорозивна облога

Сите садови за готвење од Делимано Делициа линијата се произведени од високо-квалитетни материјали: алуминиумска основа со облога од силиконски емајл и еколошка и долготрајна Делимано CeramicaForte облога со камен дизајн.. Делимано Керамика Форте облогата има за 3 пати поголеми нелепливи карактеристики, за 50% е поотпорна на гребнатинки и е 2 пати подолготрајна од сите други тестирани брендови на пазарот.

Едноставни за чистење и безбедни за во машина за садови

Состојките не се лепат за подлогата што значи дека тавата е многу едноставна за чистење, а може да ја ставите и во машина за садови

Соодветни се за

 • оние кои сакаат високо квалитетни садови за готвење
 • оние кои водат здрав живот
 • оние кои бараат практични садови кои се едноставни за чистење и одржување

Технички податоци

 • Дијаметар: 20, 24 и 28см
 • Надворешна облога: алуминиумска основа со надворешна облога од емајлиран силикон.
 • Внатрешен материјал: еколошка и долготрајна керамичка облога.
 • Одржување: може да се стави во машина за садови
 • Отпорност на топлина: до 450°C

Карактеристики:

 • 50% подобрена отпорност на гребење
 • 3 пати поголема нелеплиа способност
Технички карактеристики
Безбеден во машина за садови Да
Вид на рерна електро, плин, стакло керамичка плотна
Внатрешен материјал Керамика Форте
Димензија 20 см, 24 см, 28 см
Дополнителна гаранција 2 години
Огноотпорно 450°C
Основен материјал алуминиум
Сензор за температура Да
Тежина 0.6 кг
sezonsko-ovosje-i-zelencuk
sezonsko-ovosje-i-zelencuk
sezonsko-ovosje-i-zelencuk

Сезонско овошје и зеленчук

Започнете го денот со чаша здравје!

ceramica-forte-obloga
ceramica-forte-obloga
ceramica-forte-obloga

"CeramicaForte"

Поголема отпорност на гребаници!

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка