Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
 • 100% Безбедно купување
 • Вистински избор
 • Плаќање на рати

Ceramica Delicia Накосена Вок тава

Ceramica Delicia Накосена Вок тава
Photos
 • Видеа
 • Слики
Ceramica Delicia Накосена Вок тава Ceramica Delicia Накосена Вок тава Ceramica Delicia Накосена Вок тава
Ceramica Delicia Накосена Вок тава

ID: 104109042 | SKU: 1000070447

Високо квалитетна Вок тава со накосен долен дел, направена од алуминиумска основа, силиконска надворешност и внатрешна олога од Керамика Форте.

Оваа тава има одлична проводливост на топлина, овозможува готвење без масло и има дијаметар од 26 см.

3 производи по цена за 2! Одберете 3 производи од Ceramica Delicia линијата и оној со најниска цена ќе биде ПОДАРОК!
Ceramica Delicia Накосена Вок тава
2.390,00 ден.
Јавете ни се на 02 3094-556
Детали за производот

Вок тава со револуционерен облик и јадро кое ја задржува топлината

Навистина ќе ви се допадне новата Делимано Делициа Вок тава со накосен долен дел чие јадро ја задржува топлината и овозможува побрзо загревање и задржување на влагата и хранливите состојки. Вкусот не се менува додека храната се готви рамномерно.

НОВО! Бр. 1 керамичка облога на пазарот!

Делимано ви ја нуди најдобрата керамика на пазарот - CeramicaForte - која ќе ве воодушеи со своите карактеристики.

 • До 50% поотпорна на гребење*

 • До 2x подолготрајна*

 • До 3x поголеми нелепливи карактеристики*

*Споредено со најдобрата керамичка облога достапна на пазарот

6 придобивки кои ви ги нуди Делимано Делициа линијата!

 • 1. Најдобра керамичка облога достапна на пазарот

  Најновата CeramicaForte облога не се гребе и на неа не остануваат флеки. Таа е подолготрајна од сите видови на керамика достапни на пазарот.

 • 2. Ергономска рачка

  Ергономската рачка со сензор за топлина.

 • 3. Само капка масло

  Ексклузивна керамичка облога ви овозможува да готвите со само една капка масло.

 • 4. Модерен италијански стил

  Делимано Делициа садовите за готвење се произведени од Италија со привлечен модерен дизајн: сина надворешна облога и внатрешна сина керамичка облога.

 • 5. Ви помага да донесете подобра животна одлука

  Оваа керамичка облога е природна и органска, произведена во еколошки процес со минимална емисија на CO2. Со нејзината употреба не само што го подобрувате вашето здравје, туку и носите поодговорни одлуки.

 • 6. Здрави оброци со подобар вкус

  CeramicaForte облогата е идеален спроводник на топлина кој ви овозможува задржување на природниот вкус и хранливата вредност на состојките.

Керамичката облога ви заштедува време и пари

Керамиката е идеална за брза подготовка на здрави оброци. Облогата од Керамика Форте обезбедува професионална спроводливост на топлина и го олеснува еднаквото загревање на површината за готвење. Можете да заштедите време и енергија подготвувајќи здрави оброци.

CНајдобрата нелеплива, антикорозивна облога

Сите садови за готвење од Делимано Делициа линијата се произведени од високо-квалитетни материјали: алуминиумска основа со облога од силиконски емајл и еколошка и долготрајна Делимано CeramicaForte облога со камен дизајн.. Делимано Керамика Форте облогата има за 3 пати поголеми нелепливи карактеристики, за 50% е поотпорна на гребнатинки и е 2 пати подолготрајна од сите други тестирани брендови на пазарот.

Едноставни за чистење и безбедни за во машина за садови

Состојките не се лепат за подлогата што значи дека тавата е многу едноставна за чистење, а може да ја ставите и во машина за садови

Соодветни се за

 • сите оние кои сакаат квалитетна вок тава со модерен облик
 • оние кои сакаат да подготвуваат вкусни и здрави оброци полни со хранливи состојки
 • оние кои бараат нелепливи тави отпорни на гребење
 • оние кои уживаат во модерниот италијански стил

Tehnical information

 • Дијаметар: 26 см
 • Надворешност: алуминиумска основа со силиконска облога
 • Внатрешност: еколошка и долготрајна Керамика Форте облога
 • Начин на одржување: Се мие во машина за садови
 • Отпорност на топлина: до 450°C
 • Специјални карактеристики: Ергономски рачки меки на допир со термо сензор кој ја менува бојата во портокалова кога тавата е загреана

Material Properties

 • 50% поголема отпорност на гребење од другите видови на керамика
 • 3 пати поголеми нелепливи карактеристики од другите видови на керамика
Технички карактеристики
Безбеден во машина за садови Да
Вид на рерна електро, плин, стакло керамичка плотна
Внатрешен материјал Керамика Форте
Димензија 26 см
Дополнителна гаранција 2 години
Капацитет 2.7 Л
Огноотпорно 450°C
Основен материјал алуминиум
Сензор за температура Да
Тежина 0.95 кг
sezonsko-ovosje-i-zelencuk
sezonsko-ovosje-i-zelencuk
sezonsko-ovosje-i-zelencuk

Сезонско овошје и зеленчук

Започнете го денот со чаша здравје!

ceramica-forte-obloga
ceramica-forte-obloga
ceramica-forte-obloga

"CeramicaForte"

Поголема отпорност на гребаници!

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка