Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
 • 100% Безбедно купување
 • Вистински избор
 • Плаќање на рати

Astoria Електрично ѓезве

Ова ѓезве можете да го носите секаде со вас

Делимано електричното ѓезве е едноставно за употреба и складирање, што значи дека можете да го носите секаде со вас.

 • Идеално за канцеларии, одмор, патување, кампување, дома
 • Модерниот Делимано дизајн го прави одличен подарок
 • Ви нуди заштита која спречува да се изгорите
Astoria Електрично ѓезве
1.790,00 ден.
Јавете ни се на 02 3094-556
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
Кратко инфо

Ова ѓезве можете да го носите секаде со вас

Делимано електричното ѓезве е едноставно за употреба и складирање, што значи дека можете да го носите секаде со вас.

 • Идеално за канцеларии, одмор, патување, кампување, дома
 • Модерниот Делимано дизајн го прави одличен подарок
 • Ви нуди заштита која спречува да се изгорите
Дознајте повеќе
Детали за производот

Едноставно подготвувајте свежо македонско кафе со ова практично ѓезве

Delimano Astoria Coffee Pot е добредодјено во секоја кујна, канцеларија, на кампување или на одмор. Можете да го користите секој ден за да подготвите вкусно македонско кафе или пак како чајник.

Модерно ѓезве со капацитет од 250 мл, кое ви овозможува да подготвите 3 до 4 шолји кафе - доволно за да уживате со вашите пријатели, семејство и гости.

Елегантно електрично ѓезве со округла основа и индикатор

Delimano Astoria Coffee Pot ѓезвете има компактен и лесен дизајн и се вклопува во секоја кујна. Со можност за развивање на температура до 360°C, ќе подготвувате вкусно кафе и ќе топлите вода брзо и едноставно. Направено е од 2 дела:

 • Округла основа со кабел, дел за складирање на кабелот и практичен on/off прекинувач, со што го контролирате апаратот со само едно притискање на копчето.
 • Безжично ѓезве со долга рачка која ве заштитува од топлината и индикатор кој ви покажува дали апаратот работи. Можете да го користите и како обичен бокал.

Благодарение на својот модерен дизајн, Delimano Astoria Coffee Pot е многу едноставен за употреба. Само ставете го ѓезвето на основата, вклучете го уредот и почекајте да се свари кафето.

Долготрајното ѓезве со основа од не’рѓосувачки челик ќе го користите со години

Уживајте во вкусното турско кафе подготвено со Делимано електричното ѓезве секој ден.

*За овој производ можете да нарачате и Дополнителна гаранција од 1 година.

Како функционира:

Delimano Astoria Coffee Pot е практичен, ефикасен и елегантен уред кој ќе ви овозможи да подготвите250 мл вкусно турско кафе во секое време, а исто така, можете да го користите и како чајник.

 1. Ставете го уредот на рамна површина и вклучете го кабелот од основата во штекер.

 2. Ставете го ѓезвето на основата и притиснете го копчето ON за да почнете да ја загревате водата - индикаторот ќе светне. Кога водата ќе почне да врие (и кафето е готово) исклучете го уредот и тргнете го ѓезвето од основата.

 3. Чистење: Оставете го уредот да се олади пред да го исчистите и пребришете го со влажна или сува крпа.

Се препорачува за:

 • За секое домаќинство, на работа, студентски домови или за на одмор
 • За сите љубители на кафето
 • Користете го за подготовка на кафе или пак за топлење на вода
 • За оние кои често имаат гости
 • Одличен е за подарок

Технички карактеристики:

 • Моќност: 730 – 870W
 • Напон: 220 – 240V - 50/60Hz
 • Капацитет: 250мл.

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка