Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
 • 100% Безбедно купување
 • Вистински избор
 • Плаќање на рати

Brava Dispenser 3In1

Brava Dispenser 3In1
Photos
 • Видеа
 • Слики
Brava Dispenser 3In1 Brava Dispenser 3In1 Brava Dispenser 3In1 Brava Dispenser 3In1 Brava Dispenser 3In1 Brava Dispenser 3In1 Brava Dispenser 3In1 Brava Dispenser 3In1 Brava Dispenser 3In1 Brava Dispenser 3In1 Brava Dispenser 3In1 Brava Dispenser 3In1 Brava Dispenser 3In1
-78%
Brava Dispenser 3In1

ID: 106028864 | SKU: 1000130308

Со овој практичен 3 во 1 производ вие ќе можете да матите, цедите или рендате секаков вид на состојки, како и да подготвувате и дозирате тесто.

 • Мати, дозира, цеди цитрусно овошје и ренда
 • Капацитет 900 мл.
 • Капак со ротирачка рачка
 • Вклучени додатоци за цедење и рендање
Специјална понуда со ПОПУСТ!

Редовна цена: 1.790,00 ден.


Специјална цена: 390,00 ден.

Јавете ни се на 02 3094-556
Детали за производот

Едноставна обработка на состојките

Практичниот Delimano Brava Dispenser 3In1 е рачен апарат со кој можете да матите, цедите или рендате и истовремено да ја истурате смесата без да користите други додатоци. Со помош на рачката која се притиска, многу лесно може да ја контролирате количината која ја дозирате, на точното место каде што дозирате.

Во пакетот добивате и додатоци за цедење и рендање

Ова значи дека може да се употребува за:

 • Матење и дозирање тесто за палачинки
 • Матење и дозирање се` што се истура (на пр. бешамел; директно во Ростер тавата)
 • Полнење на калапи за мафини и друго со тесто
 • Дозирање на стопено чоколадо во форми за колачи/чоколада, истурање врз вафли, палачинки и торти
 • Истурање на шербет врз слатки (на пр. Баклава)
 • Цедење цитрусно овошје за пиење или за во некој рецепт
 • Рендање и распоредување на кашкавали врз јадењата
 • Рендање и попрскување на чоколадо врз торти и колачи

Рачна алатка - со ротирачката рачка изматете ги состојките со внатрешните маталки. Нема потреба од батерии или струја.

Сад со голем капацитет за семејни оброци

Delimano Brava Dispenser 3In1 има длабок сад со капацитет од 900 мл. кој ви овозможува да го измерите волуменот и состојките кои ќе ги обработувате. Има мерна скала до 800 мл. па може директно да мерите во садот.

Повеќенаменски апарат кој е одличен за подготовка на секој рецепт

Delimano Brava Dispenser 3In1 е одличен за:

 • Оние кои имаат мала кујна и ограничен простор на работната маса.
 • Оние кои сакаат поедноставна подготовка на состојките.
 • Подарок!

Ќе го користите секој ден, во било кој дел од денот и за најразлични задачи во кујната.

Дополнителни информации
 • 3 во 1 - Дозирајте сè што ќе изматите во него, исцедите или изрендате во него!
 • Мерна скала до 800 мл; - практична за директно мерење на состојките во рецептите
 • Исклучително повеќенаменски - за било кој дел од денот и за најразлични задачи во кујната. Практична примена за различни рецепти – да се исцеди сок или изренда нешто директно во тестото.
 • Прецизно дозирање - многу лесно може да ја контролирате количината која ја дозирате, на точното место каде што дозирате
 • Уредно - истурете го тестото директно во калапите за мафини/колачи/итн., или во Тавата за палачинки (нема повеќе неред и истурено тесто „по пат“ од садот за матење до тавата)
 • Рачна алатка - лесно се ракува со рака; нема потреба од струја или батерии
 • Лесно се чисти
Технички карактеристики
Димензија 17,4x11,5x24,5 см.; капацитет: 900 мл.
sezonsko-ovosje-i-zelencuk
sezonsko-ovosje-i-zelencuk
sezonsko-ovosje-i-zelencuk

Сезонско овошје и зеленчук

Започнете го денот со чаша здравје!

ceramica-forte-obloga
ceramica-forte-obloga
ceramica-forte-obloga

"CeramicaForte"

Поголема отпорност на гребаници!

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка