Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Ceramica Delicia Диетален сад

Вашиот омилен сад за готвење дополнет со бр.1 керамичката облога на пазарот! Делициа диеталниот сад е револуционерен сад кој комплетно го менува класичниот начин на подготовка на храна. Со овој сад ќе можете да подготвите едноставни, вкусни и здрави оборци за вас и вашето семејство.

Ceramica Delicia Диетален сад
1.990,00 ден.
Јавете ни се на 02 3094-556
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Вашиот омилен сад за готвење дополнет со бр.1 керамичката облога на пазарот! Делициа диеталниот сад е револуционерен сад кој комплетно го менува класичниот начин на подготовка на храна. Со овој сад ќе можете да подготвите едноставни, вкусни и здрави оборци за вас и вашето семејство.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Нов диетален сад за здраво готвење со топол воздух

Вашиот омилен сад за готвење дополнет со бр.1 керамичката облога на пазарот! Делициа диеталниот сад е револуционерен сад кој комплетно го менува класичниот начин на подготовка на храна. Со овој сад ќе можете да подготвите едноставни, вкусни и здрави оборци за вас и вашето семејство.

Делициа Dry Cooker е диетален сад за подготовка на здрава храна без маснотии затоа што во него можете да готвите речиси без воопшто масло. Садот има подигнато дно во средниот дел со мали отвори низ кои поминува топлиот воздух кој подеднакво циркулира низ садот.

Атрактивна CeramicaForte керамичка облога со модерен изглед соодветна за секоја модерна кујна

Делимано Керамика Делициа е нова линија на садови за готвење со модерен дизајн.

НОВО! Бр. 1 керамичка облога на пазарот!

Делимано ви ја нуди најдобрата керамика на пазарот - CeramicaForte - која ќе ве воодушеи со своите карактеристики.

 • До 50% поотпорна на гребење*

 • До 2x подолготрајна*

 • До 3x поголеми нелепливи карактеристики*

*Споредено со најдобрата керамичка облога достапна на пазарот

6 придобивки кои ви ги нуди Делимано Делициа линијата!

 • 1. Најдобра керамичка облога достапна на пазарот

  Најновата CeramicaForte облога не се гребе и на неа не остануваат флеки. Таа е подолготрајна од сите видови на керамика достапни на пазарот.

 • 2. Ергономска рачка која се вади

  Ергономската рачка многу лесно се вади, па тавата ќе може да ја копристите и за печење.

 • 3. Само капка масло

  Ексклузивна керамичка облога ви овозможува да готвите со само една капка масло.

 • 4. Модерен италијански стил

  Делимано Делициа садовите за готвење се произведени од Италија со привлечен модерен дизајн: сина надворешна облога и внатрешна сина керамичка облога.

 • 5. Ви помага да донесете подобра животна одлука

  Оваа керамичка облога е природна и органска, произведена во еколошки процес со минимална емисија на CO2. Со нејзината употреба не само што го подобрувате вашето здравје, туку и носите поодговорни одлуки.

 • 6. Здрави оброци со подобар вкус

  CeramicaForte облогата е идеален спроводник на топлина кој ви овозможува задржување на природниот вкус и хранливата вредност на состојките. 

Керамиката е идеална за брза подготовка на здрави оброци. Облогата од Керамика Форте обезбедува професионална спроводливост на топлина и го олеснува еднаквото загревање на површината за готвење. Можете да заштедите време и енергија подготвувајќи здрави оброци.

Комбинација на високо-квалитетни материјали

Сите садови за готвење од Делимано Делициа линијата се произведени од високо-квалитетни материјали: алуминиумска основа со облога од силиконски емајл и еколошка и долготрајна Делимано CeramicaForte облога со камен дизајн.

Едноставни за чистење и безбедни за во машина за садови

Состојките не се лепат за подлогата што значи дека тавата е многу едноставна за чистење, а може да ја ставите и во машина за садови

Соодветни се за

 • сите оние кои сакаат да ги користат најдобрите садови за готвење достапни на пазарот
 • оние кои сакаат да готват поздрави оброци за себе и своето семејство
 • оние кои имаат потреба од сад за готвење, кој е практичен, ефикасен и едноставен за одржување

Технички податоци

 • Надворешност: Алуминиумска основа со облога од силиконски емајл
 • Внатрешност: еколошка и долготрајна Делимано CeramicaForte облога со камен дизајн
 • Специјални карактеристики: Ергономска рачка, мека на допир, со интегриран термо сензор.
 • Одржување: Безбедна за во машина за садови
 • Отпорност на топлина: до 450°C
 • Безбедна за во рерна: до 250°C без рачка
 • Соодветна за: електрични шпорети, стаклени и керамички рингли, шпорети на плин.

Карактеристики на материјалот:

 • до 2x подолготрајна*
 • до 3x поголеми нелепливи карактеристики*
 • до 50% поотпорна на гребење*

*споредено со најдобрата керамичка облога достапна на пазарот.

Технички карактеристики
Безбеден во машина за садови Да
Вид на рерна електро, плин, стакло керамичка плотна
Внатрешен материјал керамика
Дополнителни информации Дијаметар: 26 см.
Основен материјал алуминиум

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Quality