Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Flavorchef Express Кујнски систем

Photo
Video
-50%

Заменете ги кујнските апарати со еден кој прави сѐ!

Со Delimano FlavorChef Кујнскиот систем ќе ги подготвите состојките за оброците побрзо и полесно. Тој заменува неколку апарати во вашата кујна - сечко, ренде, мелница, миксер за тесто, блендер, апарат за вакумирање и многу повеќе!

 • Една основа и 1001 начин на употреба
 • Додаток за вакумирање
 • Заменува голем број на кујнски апарати
 • Едноставен за употреба и одржување
 • Во комплетот добивате и упатство за употреба на повеќе јазици и прирачник со рецепти
Специјална понуда со 50% ПОПУСТ!
Flavorchef Express Кујнски систем

Редовна цена: 9.990,00 ден.


Специјална цена: 4.995,00 ден.

Залиха: 3
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-556
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Заменете ги кујнските апарати со еден кој прави сѐ!

Со Delimano FlavorChef Кујнскиот систем ќе ги подготвите состојките за оброците побрзо и полесно. Тој заменува неколку апарати во вашата кујна - сечко, ренде, мелница, миксер за тесто, блендер, апарат за вакумирање и многу повеќе!

 • Една основа и 1001 начин на употреба
 • Додаток за вакумирање
 • Заменува голем број на кујнски апарати
 • Едноставен за употреба и одржување
 • Во комплетот добивате и упатство за употреба на повеќе јазици и прирачник со рецепти
Дознајте повеќе
Детали за производот

Подготвувајте здрави и вкусни оброци побрзо од кога било

Ви го претставуваме најновиот кујнски систем од Делимано - апарат кој ќе ви помогне да подготвите здрави и вкусни оброци, брзо и едноставно.

Со FlavorChef, сите состојки се достапни!

 • Сечете тенки парчиња или рендајте зеленчук, овошје, и друго!
 • Сечкајте и дробете мраз, чоколадо или поголеми количини на зачински билки.
 • Блендирајте овошје и зеленчук или пак пасирајте супи.
 • Подгответе домашно песто.
 • Подгответе тесто за вашите омилени торти и колачи, како и за леб.
 • Сечкајте месо на ситни парчиња.
 • Мелете јатки, кафе, зачини итн.
 • Вакумирајте ја храната.

Уникатниот додаток за вакумирање ви овозможува побрзо да ја процесирате храната

Откако ќе завршите со основната подготовка, можете да го користите додатокот за вакумирање за да ја заштитите храната од оксидација. Зачувајте ја свежината на меленото кафе или пак користете го додатокот за маринирање на месо за миг. Свртете го копчето и вакумски запечатете го просторот за дополнителна свежина.

Револуционерната технологија автоматски ја прилагодува моќноста и брзината на сечилата

Delimano FlavorChef Кујнскиот систем има Flavorquick технологија која автоматски ја прилагодува моќноста и брзината на сечилата!

Со овој робот ќе ги замените миксерот, рендето, сечкото, блендерот, апаратот за вакумирање и многу други!

Едноставен за чистење и употреба

FlavorChef е едноставен за употреба со само едно копче, кое има 2 брзини и пулс функција. Многу од неговите делови се мијат во машина за садови, што го прави овој систем повеќенаменско решение кое е лесно за чистење и чување. Овој апарат заменува најмалку 9 кујнски апарати за цена на еден!

Едноставно ракување со систем за раководење според бои

Delimano FlavorChef Кујнскиот систем има едноставен систем за раководење според боите. Сакате да сечкате, рендате или правите резниња? Употребете го црвениот додаток. Да блендирате? Ставете го зелениот! Да мелете? Ставете портокалово! Толку е едноставно.

Со FlavorChef заштедувате

Овој кујнски систем, заменува дури 9 апарати кои одделно можат да ве чинат многу скапо. Сега сето тоа го добивате со овој едноставен и лесен за употреба, повеќенаменски апарат FlavorChef. Воедно заштедувате и простор.

Во комплетот е вклучено и упатство за употреба и книга со рецепти

Дополнителни информации

Во комплетот добивате:

 • Основа со мотор на кујнскиот робот
 • Голем сад (до 800мл.) & Капак
 • Основа со осовина (црвена)
 • Основа за блендирање (зелена)
 • Основа за мелење (портокалова)
 • Сад за мелење и капак
 • Додаток за вакумирање со цевка
 • Прирачник со рецепти
Технички карактеристики
Дополнителни информации Волтажа: 220-240V
Моќност: 300W
Вртежи во минута: до 17.500
Бучава: до 90dB/1M

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star