Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Неодоливи летни попусти

Време е за освежување и распродажба! Изберете и заштедете до 70%.

-70%
 

Joy Апарат за правење сладолед

Photo
Video
-20%

Здрав сладолед за помалку од 40 минути

Направете домашен здрав и свеж замрзнат десерт по ваш избор. Разбудете ја креативноста во себе и откријте мноштво нови вкусови и комбинации на сладолед во удобноста на вашата кујна за помалку од 40 минути.

Joy Апарат за правење сладолед

Редовна цена: 2.490,00 ден.


Специјална цена: 1.990,00 ден.

Јавете ни се на 02 3094-556
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
Кратко инфо

Здрав сладолед за помалку од 40 минути

Направете домашен здрав и свеж замрзнат десерт по ваш избор. Разбудете ја креативноста во себе и откријте мноштво нови вкусови и комбинации на сладолед во удобноста на вашата кујна за помалку од 40 минути.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Нема повкусен сладолед од домашниот сладолед

Купечките сладоледи може да содржат многу адитиви кои се штетни по здравјето, но со Delimano Joy Апаратот за Сладолед можете брзо и лесно да подготвите неколку различни замрзнати десерти за вашето семејство и пријателите. Само оставете го садот за матење во замрзнувачот преку ноќ, потоа додадете ја смесата од вашите омилени состојки (овошје, слатки, јогурт, парчиња чоколадо или печени семиња) и уживајте во здравиот, домашен вкус на замрзнатите деликатеси.

Доволно голем за целото семејство

Садот за мешање има капацитет од 1,2л, што е доволно да овозможи подготовка на 800мл. свеж и здрав сладолед без адитиви и конзерванси и тоа со притискање на само едно копче. Подлогата не се лизга, па апаратот за сладолед стои стабилно на кујнската подлога, а преку провидниот капак можете во било кој момент да проверите како напредува подготовката на сладоледот. Колку поладни се состојките во смесата, толку побрзо ќе биде готов.

Delimano Joy Ice Cream Maker

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star