Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Неодоливи летни попусти

Време е за освежување и распродажба! Изберете и заштедете до 70%.

-70%
 

Joy Meat Mincer Апарат за мелење

Photo
Video

За сите љубители на месо

Ова не е стандарден апарат за мелење месо, туку вистински процесор. Со Joy мелницата за месо од Делимано вие можете многу брзо и безбедно да ги подготвувате вашите омилени оброци со месо, па дури и да правите ваши домашни колбаси.

  • Mоќен мотор од 1800W кој ја процесира храната многу брзо и ефикасно
  • 2 во 1 - брзо и едноставно мелење месо и подготовка на колбаси
  • Добивате 3 различни додатоци за мелење месо и други состојки
Joy Meat Mincer Апарат за мелење
3.690,00 ден.
Јавете ни се на 02 3094-556
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

За сите љубители на месо

Ова не е стандарден апарат за мелење месо, туку вистински процесор. Со Joy мелницата за месо од Делимано вие можете многу брзо и безбедно да ги подготвувате вашите омилени оброци со месо, па дури и да правите ваши домашни колбаси.

  • Mоќен мотор од 1800W кој ја процесира храната многу брзо и ефикасно
  • 2 во 1 - брзо и едноставно мелење месо и подготовка на колбаси
  • Добивате 3 различни додатоци за мелење месо и други состојки
Дознајте повеќе
Детали за производот

Моќен процесор за месо со разумна цена

Благодарение на моќниот мотор од 1800W, Joy мелницата за месо од Делимано може да процесира до 0,8кг месо за само 1 минута, што ја става помеѓу најефикасните мелници за домашна употреба по многу прифатлива цена.

Дали некогаш сте сакале да подготвите домашни колбаси?

Доколку сте љубител на колбаси, сега имате можност само, во домашни услови, да ги подготвите колбаси со вашите омилени состојки.

Подгответе месо на начин кој вам ви се допаѓа

Со апаратот за мелење месо од Делимано добивате 3 додатоци за мелење во различни големини (за ситно, средно и крупно мелење) со кои ќе подготвите многу специјалитети.

Во случај на технички проблем

Доколку во мелницата ви се заглави мало парче месо, не мора да го расклопувате целиот апарат. Едноставно употребете ја функцијата за движење во спротивна насока и ќе можете веднаш да продолжите со мелењето.

Технички карактеристики
Димензија 33,9 x 18 x 42,1 см.
Дополнителни карактеристики напон: 220-240V; работна моќност: 600-800W; 50/60Hz
Тежина 3,7 кг.

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star