Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
 • 100% Безбедно купување
 • Вистински избор
 • Плаќање на рати

Pressure King Pro Електричен Експрес Лонец

Pressure King Pro Електричен Експрес Лонец
Photos
 • Видеа
 • Слики
Pressure King Pro Електричен Експрес Лонец Pressure King Pro Електричен Експрес Лонец Pressure King Pro Електричен Експрес Лонец Pressure King Pro Електричен Експрес Лонец Pressure King Pro Електричен Експрес Лонец Pressure King Pro Електричен Експрес Лонец
Pressure King Pro Електричен Експрес Лонец

ID: 106003540 | SKU: 1000121225

12-во-1 електричен експрес лонец за едноставна подготовка на здрави оброци

Уживајте во готвењето благодарение на новиот Делимано Кинг Про, неверојатниот електричен експрес лонец во кој ќе зготвите голем број на здрави оброци само со притискање на едно копче.

 • 12 програми и 24 часовен тајмер
 • Капацитет од 5 литри, идеално за семејни оброци
 • Ги задржува витамините и хранливите состојки
 • Одличен вкус без додадени маснотии
Специјална роденденска понуда со попуст од 20% за сите Клуб 5* купувачи!
6.990,00 ден.
5.590,00 ден. Клуб 5*
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-556
Детали за производот

Здрави оброци подготвени за неколку минути

Поради брзиот животен стил имаме се помалку време за подготовка на оброци. Сега не мора веќе да поминувате часови во кујната за подготовка на здрави оброци за вашето семејство - со Делимано електричниот експрес лонец Кинг Про ќе подготвите вкусни оброци до 90% побрзо отколку на стандардниот начин.

12 програми за различни видови на јадења

Со овие 12 програми ќе подготвувате разновидни оброци едноставно, брзо и само со допир на едно копче. Уживајте во неверојатниот вкус на:

 • месо
 • риба и морска храна
 • супи
 • чорби
 • ориз и житарки
 • каши
 • готвење на пареа
 • бавно готвење
 • дури и конзервирање

Кога ќе дојдете дома вашиот оброк веќе ќе биде готов благодарение на 24 часовниот тајмер

24 - часовниот тајмер ви овозможува да го вклучите лонецот наутро и кога ќе дојдете дома од работа вашиот оброк ќе биде готов, топол и подготвен за јадење.

Неверојатен вкус без додавање на маснотии

Во оброците не мора да додавате маснотии. Високата температура во експрес лонецот ја готви храната многу побрзо. Бидејќи храната се готви на пареа, сите состојки можат одлично да се зготват без дополнителни масти, додека поголем дел од соковите, вкусот и хранливите состојки остануваат во нив.

Безбеден дизајн изработен од високо-квалитетен не’рѓосувачки челик

Делимано електричниот експрес лонец е направен од високо-квалитетен не’рѓосувачки челик со нелеплива облога. Безбедносните карактеристики не дозволуваат создавање на преголем притисок, и лонецот е затворен се додека не е 100% безбедно да го отворите.

Капацитет за подготовка на семеен оброк

Благодарение на неговиот компактен дизајн, овој експрес лонец идеално се вклопува во секоја кујна. Дополнително, капацитетот е 5 литри што значи дека можете да подготвите цели оброци за целото семејство.

Зголемен притисок и температура

Повисоката температура и притисок внатре во садот ви овозможуваат да готвите секаков вид на храна. Бидејќи храната се готви на пареа, сите состојки можат одлично да се зготват без дополнителни масти, додека поголем дел од соковите, вкусот и хранливите состојки остануваат во нив.

 • Волтажа: 220-240V
 • Моќност: 900W

Комплетот вклучува:

 • Внатрешен сад (5л. капацитет)
 • Решетка за готвење на пареа
 • Чаша мерица (160мл.)
 • Чаша за кондензација
 • Лажица
 • Упатство за употреба
 • Е-рецепти
sezonsko-ovosje-i-zelencuk
sezonsko-ovosje-i-zelencuk
sezonsko-ovosje-i-zelencuk

Сезонско овошје и зеленчук

Започнете го денот со чаша здравје!

ceramica-forte-obloga
ceramica-forte-obloga
ceramica-forte-obloga

"CeramicaForte"

Поголема отпорност на гребаници!

Рецензии од купувачи 1 рецензии

1 производ(и)

5

1 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка

Review by aleksandra

17.3.2017

најдобар
najdobriot proizvod od delimano mu nema ramen...

1 производ(и)