Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
Photo
Video
-28%

Високо - квалитетни материјали за високо - квалитетно готвење

Stone Legend Copperlux линијата од Делимано е изработена од материјали со неверојатен квалитет за полесно готвење.

 • Честичките бакар брзо се загреваат, па на садовите им е потребна многу помалку енергија за одлично зготвени состојки.
 • Нелепливи и отпорни на гребаници.
 • Можат да се користат на сите рерни, вклучувајќи и индукција.
CopperLUX Гранде Сет

Редовна цена: 9.050,00 ден.


Специјална цена: 6.490,00 ден.

Јавете ни се на 02 3094-556
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
Кратко инфо

Високо - квалитетни материјали за високо - квалитетно готвење

Stone Legend Copperlux линијата од Делимано е изработена од материјали со неверојатен квалитет за полесно готвење.

 • Честичките бакар брзо се загреваат, па на садовите им е потребна многу помалку енергија за одлично зготвени состојки.
 • Нелепливи и отпорни на гребаници.
 • Можат да се користат на сите рерни, вклучувајќи и индукција.
Дознајте повеќе
Детали за производот

Основен сет за секоја кујна

Delimano Stone Legend CopperLUX Grande сетот ги содржи сите тави и лонци за готвење кои ги имаме во нашата понуда. Идеален е за сите семејства. Тој е се што ви е потребно за да ги подготвите сите оброци кои ги сакате.

Што добивате во сетот?

 • CopperLUX Ростер тава – ова е еден од садовите за готвење кои најмногу ги користиме во кујната: за печење месо, риба, лазањи, леб, пити и многу повеќе!

 • Во големата CopperLUX тава за пржење ќе можете да подготвувате зеленчук, јајца, месо. Ќе ја користите за појадок, вечера како и за многу голем избор на ужинки. А со CopperLUX капакот јадењата ќе го задржат својот природен вкус и кујната ќе остане чиста.

 • Со CopperLUX Лонецот 28 см  ќе подготвувате разновидни супи и чорби. Тој е исто така идеален и за подготовка на ориз и зеленчук на пареа. Овој лонец е доволно голем за да ги задоволи потребите и на најголемите семејства!

 • CopperLUX округлата тава 28 см со капак е одлична за печење на се од главно јадење до десерт!

Иновативни материјали за поедноставно и поздраво готвење

Магијата на Stone Legend Copperlux Grande сетот од Делимано е во QuanTanium облогата со честички титаниум, камен и бакар. Честичките титаниум ја зајакнуваат облогата, каменот полека ја ослободува топлината со што се задржуваат сите хранливи состојки и природни вкусови на храната, а бакарот побрзо загрева за помала потрошувачка на електрична енергија додека готвите.

Одлични карактеристики

Материјалите од кои се направени овие садови за готвење се еколошки, нетоксични, отпорни на гребење и нелепливи.

Уживајте во традиционалниот вкус на храна зготвена на вистински камен

Предности на QuanTanium облогата:

 • Соодветна за сите видови на рингли, вклучувајќи и такви на индукција
 • Благодарение на магнетните карактеристики, облогата се загрева многу брзо и на пониска температура. Заштедете и до 20% енергија.
 • Можност за готвење на средна температура, за максимални резултати.
 • Безбедни за во машина за садови.
 • Долготрајни бои, (емајлот се пали на 840°C).
 • Овозможува готвење со само една капка масло.
 • Нелеплива.
 • Произведено во Шпанија.

FAQ

 • Зошто челик?

  Цврсти и долготрајни материјали. Тавите и лонците кои имаат челик се постабилни затоа што се потешки. Челикот е познат по тоа дека ја задржува топлината и затоа што е идеален за јадења кои се готват подолг временски период.

 • Зошто емајл?

  Го заштитува челикот со стаклен слој, комбинација од цврстина и способност за неменување при хемиски реакции. Емајлот е неверојатно долготраен и брзо ја спроведува топлината. Благодарение на непорозната површина, тој е природно нелеплив материјал.

 • Зошто Whitford QuanTanium облогата со честички камен и бакар?

  За идеални нелепливи способност и отпорност на гребење, што обезбедува готвење без маснотии и употреба на метален прибор со садовите. И уште поголема спроводливост на топлина - за побрзо готвење и помалку потрошена енергија!

Конструкција на Stone Legend Copperlux садовите за готвење од Делимано

 1. Втор слој обоен емајл
 2. Прв слој челиј со емајлирана облога
 3. Високо квалитетен слој
 4. Внатрешен прв слој – емајлирана облога r
 5. Внатрешен втор слој – емајлирана облога
 6. Прв слој Quantanium® нелеплива облога
 7. Втор слој Quantanium® нелеплива облога со бакар и честички вистински камен
 8. Трет слој Quantanium® нелеплива облога
1
2
3
4
5
6
7
8

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star