Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Неодоливи летни попусти

Време е за освежување и распродажба! Изберете и заштедете до 70%.

-70%
 

Stone Legend CopperLUX Сет Тави за пржење

Photo
Video
-33%

Сет од високо квалитетни тави за пржење

Delimano Stone Legend Copperlux Сетот тави за пржење вклучува 2 тави (24 и 28см во дијаметар) со одлични карактеристики.

  • Отпорни на гребење, нелепливи и енергетски ефикасни
  • Може да се користат на сите видови на рингли, вклучувајќи и индукциски
  • Еколошки тави изработени од нетоксични материјали кои се рециклираат
Stone Legend CopperLUX Сет Тави за пржење

Редовна цена: 2.990,00 ден.


Специјална цена: 1.990,00 ден.

Јавете ни се на 02 3094-556
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Сет од високо квалитетни тави за пржење

Delimano Stone Legend Copperlux Сетот тави за пржење вклучува 2 тави (24 и 28см во дијаметар) со одлични карактеристики.

  • Отпорни на гребење, нелепливи и енергетски ефикасни
  • Може да се користат на сите видови на рингли, вклучувајќи и индукциски
  • Еколошки тави изработени од нетоксични материјали кои се рециклираат
Дознајте повеќе
Детали за производот

Високо квалитетни материјали за високо квалитетно готвење

QuanTanium облогата на Delimano Stone Legend Copperlux тавите за пржење содржи честички титаниум, камен и бакар. Титаниум честичките ја прават облогата поцврста и поотпорна, честичките камен ја задржуваат топлината и ја ослободуваат во храната, обезбедувајќи поздраво готвење кое ги задржува хранливите состојки и вкус, а честичките бакар побрзо се загреваат и штедат енергија.

Бидете здрави и во одлична форма

Тавите од Delimano Stone Legend Copperlux сетот се изработени од еколошки (емајл) и нетоксични (100 % PFOA free) материјали. Материјалите се отпорни на гребење и не дозволуваат хемикалиите да навлезат во храната, и тавите се безбедни за употреба со метален прибор. Благодарение на нелепливата облога вие ќе готвите здраво, со само една капка масло. И не се грижете дека ќе ги изгорите тавите или дека ќе ги уништите по неколку употреби затоа што облогата не може да загори и ќе ве служи долги години.

Уживајте во традиционалниот вкус на готвење на вистински камен

Готвењетп во тави со честички камен не само што ја ослободуваат топлината во храната, туку нудат и традиционално богат вкус на храна зготвена на вистински камен. 

Технички карактеристики
Безбеден во машина за садови Да
Вид на рерна електро, индукција, плин, стакло керамичка плотна
Внатрешен материјал Квантаниум
Дополнителни информации 100% PFOA free
Материјал слој од енамел
Основен материјал челик

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star