Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
 • 100% Безбедно купување
 • Вистински избор
 • Плаќање на рати

Stone Legend Grill Master Тава

-30%

Трансформирајте го вашиот шпорет во скара

Delimano Stone Legend Grill Master тавата многу едноставно ќе го претвори вашиот шпорет во скара со која ќе подготвите многу вкусни јадења.

 • Уживајте во едноставното готвење
 • Рамната форма ви овозможува едноставно чување
 • Едноставна за чистење и безбедна во машина за садови

 

Превземете ја Е-книгата за 10 Вкусни рецепти со Stone Legend Grill Master ТУКА

Stone Legend Grill Master Тава

Редовна цена: 1.990,00 ден.


Специјална цена: 1.390,00 ден.

Јавете ни се на 02 3094-556
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Трансформирајте го вашиот шпорет во скара

Delimano Stone Legend Grill Master тавата многу едноставно ќе го претвори вашиот шпорет во скара со која ќе подготвите многу вкусни јадења.

 • Уживајте во едноставното готвење
 • Рамната форма ви овозможува едноставно чување
 • Едноставна за чистење и безбедна во машина за садови

 

Превземете ја Е-книгата за 10 Вкусни рецепти со Stone Legend Grill Master ТУКА

Дознајте повеќе
Детали за производот

Бесплатна е-книга со рецепти

Превземете ја Е-книгата за 10 Вкусни рецепти со Stone Legend Grill Master. Одлични идеи за закуски, риба, месо, зеленчук и десерти! КЛИКНЕТЕ ТУКА

Уживајте во јадењата подготвени на скара

Delimano Stone Legend Grill Master тавата ви овозможува да подготвите јадење на скара во вашиот дом. Не ви е потребен голем двор, голема скара или пак многу време - се е многу едноставно.

Многу лесно ќе го претворите шпоретот во неверојатна скара и да ги подготвите омилените јадења за вас и вашето семејство. Dеlimano Stone Legend Grill Master е исто така идеална за печење на пица или подгревање на остатоците од оброкот.

Соодветна за сите видови на шпорети, дури и за во рерна!

 • Индукција

 • Плин

 • Рерна

Долготрајна и нелеплива облога со вистински камен

Grill Master Тавата е изработена од долготрајна и нелеплива Stone Legend облога која е отпорна на гребаници така да без проблем може да користите и метални вилушки или ножеви!

Благодарение на нелепливата облога, можете да заборавите и на најздодевниот дел од готвењето - чистењето!

Готвење без масло за поздрав живот

Со Delimano Stone Legend Grill Master ќе готвите речиси без масло, со што ќе се храните многу поздраво.

Уживајте во автентичните вкусови на храната приготвена на облога од вистински камен!

 • Пица

 • Зеленчук и сирење

 • Месо

 • Морска храна

 • Пилешко

Дополнителни информации

Дополнителни информации:

 • Погоден за во рерна за температура до 230°C.
 • Не може да се употребува во микробранова печка.

Материјал:

 • Челична основа, надворешна облога од енамел, нелеплива облога од ВИСТИНСКИ КАМЕН во внатрешноста.
 • Димензии: 42 x 25 x 3см.
Технички карактеристики
Безбеден во машина за садови Да
Внатрешен материјал вистински камен (квантаниум)
Димензија 42 x 25 x 3см.
Огноотпорно 230°C

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка