Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Stone Legend Лонец со капак

Photo
Video
-50%

Универзално решение за вашата кујна - Stone Legend Лонец 28 см.

 • Нелеплива облога од вистински камен
 • Повеќенаменски сад соодветен за речиси секој рецепт
 • Едноставен за чистење, безбеден во машина за садови и може да се користи на сите видови на рерни и рингли
Специјална понуда со ПОПУСТ и ПОДАРОК Стаклен капак!
Stone Legend Лонец со капак

Редовна цена: 2.998,00 ден.


Специјална цена: 1.490,00 ден.

Јавете ни се на 02 3094-556
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
Кратко инфо

Универзално решение за вашата кујна - Stone Legend Лонец 28 см.

 • Нелеплива облога од вистински камен
 • Повеќенаменски сад соодветен за речиси секој рецепт
 • Едноставен за чистење, безбеден во машина за садови и може да се користи на сите видови на рерни и рингли
Дознајте повеќе
Детали за производот

Високо квалитетни материјали за полесно готвење

Тајната на готвењето на површина од вистински камен е во природните минерали и честички кои се споени заедно. Ја складираат топлината и рамномерно ја распоредуват на храната овозможувајќи идеално готвење. Вака подготвената храна ги задржува сите нутритивни, хранливи вредности и вкусови. Покрај тоа, заштедувате време и електрична енергија додека готвите.

ГОЛЕМ лонец со капацитет од 9Л, за подготовка на чорби, зимници, џемови, мармалади, сарми и најразлични оброци за целото семејство!

Со комбинацијата од мазниот емајл во боја и челикот се добива долготрајна и издржлива тава, која ќе ја користите долги години. Одлично распределување на топлината со што ќе подготвите оброци за многу пократко време. Има голем капацитет што го прави идеален за подготовка на целосни семејни оброци.

Едноставни за употреба и чистење

Лонците никогаш не загоруваат и нелепливата подлога е едноставна за чистење. Можете да ги ставите и во машина за садови.

Предности на QuanTanium облогата:

 • Соодветна за сите видови на рингли, вклучувајќи ја и индукциската.
 • Благодарение на магнетните карактеристики, таа многу брзо се загрева на пониска температура. Заштедете и до 20% енергија.
 • Можност за готвење на ниска температура за максимални резултати.
 • Безбедна за во машина за садови.
 • Долготрајни бои, (емајлот се пече на 840°C).
 • Обезбедува готвење со само капка масло.
 • Екстремно нелеплива.
 • Произведена во Шпанија.
Дополнителни информации

Литража:

 • 28 см. - 9 л.

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star