Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Stone Legend Овален пекач

Photo
Видео
-25%

Пекач со кој може да подготвите речиси сè

Stone Legend Овалниот пекач од Делимано ќе го подобри начинот на кој ја подготвувате и послужувате храната.

 • Два дела – длабока и плитка тава
 • Може да се користи секаде: во рерна и секаков вид на рингла, како и оние кои работат на индукција
 • Може да се користи како пекач, тенџере или сад за послужување
 • Направен од високо квалитетни материјали кои го олеснуваат готвењето
Stone Legend Овален пекач

Редовна цена: 3.990,00 ден.


Специјална цена: 2.990,00 ден.

Јавете ни се на 02 3094-556
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Пекач со кој може да подготвите речиси сè

Stone Legend Овалниот пекач од Делимано ќе го подобри начинот на кој ја подготвувате и послужувате храната.

 • Два дела – длабока и плитка тава
 • Може да се користи секаде: во рерна и секаков вид на рингла, како и оние кои работат на индукција
 • Може да се користи како пекач, тенџере или сад за послужување
 • Направен од високо квалитетни материјали кои го олеснуваат готвењето
Дознајте повеќе
Детали за производот

Повеќенаменски сад за готвење

Stone Legend Овалниот пекач од Делимано можете да го користите како тава за печење, на рингла како и на шпорети кои работат на индукција. Во овој иновативен сад за готвење можете да печете, варите, подгревате или да ја послужувате храната.

Тој е идеален за:

 • Леб

 • Месо

 • Риба

 • Колач

 • Гарнир

 • Ќофтиња

 • Месо на скара

 • Полнети пиперки

 • Цело пиле

2 пекачи во 1

Овој сад за готвење е 2 во 1: 1 поголем и подлабок, и 1 помал и поплиток кој служи како капак за печење, функционира и како специјален капак кој ја собира влагата која потоа повторно капе во тавата. Исто така, можете многу едноставно да ги користите и двата дела одделно за да добиете 2 фантастични ростер тави за подготовка и послужување на голем оброк за целото семејство.

Гответе здрави оброци полесно

Stone Legend Овалниот пекач од Делимано го олеснува готвењето и ви нуди комплетно нетоксични материјали и супериорна Quantanium облога од ВИСТИНСКИ КАМЕН со титаниум и честички од природен минерален камен кои ви овозможуваат да готвите со само капка масло и постепено ја ослободуваат топлината во храната за таа да остане сочна и да ги сачува нејзините витамини и природен вкус.

Еден Овален пекач кој ќе го користите со години

Високо-квалитетната нелеплива подлога го прави овој ростер едноставен за чистење и отпорен на гребење, што значи дека со него можете да користите и метален прибор. Овалниот пекач можете да го ставите и во машина за садови.

Технички карактеристики
Безбеден во машина за садови Да
Вид на рерна електро, индукција, плин, стакло керамичка плотна
Внатрешен материјал вистински камен (квантаниум)
Димензија Димензии на долниот пекач : 38,6 x 27,8 x 10,7 см. ; Димензии на горниот пекач: 37,5 x 26,7 x 5,1 см. ; Димензии на затворен пекач: 38,6 x 27,8 x 15,3 см.
Капацитет Целосен капацитет (затворен): 9,3 л (долен пекач: 6,5 л, горен пекач: 2,8 л)
Материјал челик

Рецензии од купувачи 10 рецензии

4,85

15 рецензии

1-10 of 15

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Quality

octava

www.topshop.sk

10.12.2017

Људмила
Одлична помош. Во неа се подготвува храната многу брзо и без масло. Многу е лесна за миење. Навистина ја препорачувам.

Pöntyi

www.delimano.hu

08.12.2017

Квалитетен
Навистина е добро да печете во оваа чинија.

Vlado

www.delimano.sk

03.12.2017

Делимано
Јас имам Делимано тави, лонци и вок тава и ќе ја купам и ростер тавата. Многу сум задоволна и штета што немате капак за вок тавата со дијаметар од 28 см.

Soňa

www.delimano.sk

24.11.2017

Соња
Имам 5 производи од кај вас... Тави, лонци, тава за печење и многу сум задоволна. Лонците воопшто не лепат. Денес го нарачав и ростерот. Ги препорачувам производите.

zákazník

www.delimano.sk

15.11.2017

Попуст? Навистина? 50%
Здраво. Јас немам искуство со овој ростер. Имам други производи (тава, лонец) и исто така сакав да го купам и овој ростер но се предомислив. Моето прашање: Зошто рекламирате 50% попуст, кога всушност наплаќате 20% ДДВ. Каква измама! Не е сума која ќе ме оштети, но навистина ме налути.

eva

www.delimano.sk

09.11.2017

Ева
Купив и длабок сад за готвење и тава за пржење и исто така сакав да купам и овален ростер за моите ќерки како Божиќен подарок, но тој беше многу лесен во споредба со садот за готвење и тавата за пржење, па затоа сум обесхарабрена, / како да сакаат да заштедат на материјал /

zajo

www.delimano.sk

06.11.2017

Алојз
Неверојатна е.

babka Katka

www.delimano.sk

05.11.2017

Готвењето во Stone Legend е задоволство
Stone Legend ростерот е најдобра тава за печење која сум ја имала. Навистина би се израдувала доколку има подлабока тава од Stone Legend за печење на торти и колачи. Исто така, го препорачувам и плиткиот сад за готвење со капак. Тој е одличен за печење во рерна. Откако ги купив вашите производи, престанав да ги користам другите. Храната нема да загори, површината е отпорна и едноставна за миење, едноставно неверојатна.

Mária

www.delimano.sk

05.11.2017

Одлични производи за готвење
Готвењето е многу брзо, го препорачувам.

Mimi

www.delimano.sk

05.11.2017

Stone Legend Овален ростер
Ростер тавата е супер, печев патка во неа и беше одлична, а и миењето беше многу едноставно. Дури и загорените делови многу едноставно се измија. Одлична е, ја препорачувам.

1-10 of 15