Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
 • 100% Безбедно купување
 • Вистински избор
 • Плаќање на рати

Stone Legend Сет Тави за пржење

Stone legend Сет Тави за пржење
Photos
 • Видеа
 • Слики
Stone legend Сет Тави за пржење Stone legend Сет Тави за пржење Stone legend Сет Тави за пржење Stone legend Сет Тави за пржење Stone legend Сет Тави за пржење Stone legend Сет Тави за пржење Stone legend Сет Тави за пржење Stone legend Сет Тави за пржење Stone legend Сет Тави за пржење Stone legend Сет Тави за пржење
-37%
Stone Legend Сет Тави за пржење

ID: 106017595 | SKU: 1000129569

Две практични димензии од овој значаен кујнски сад за готвење сега достапни во едно пакување - па вие ќе заштедите време, пари и простор за чување истовремено инвестирајќи во долгорочно решение. Пакувањето вклучува:

 • сад за готвење со дијаметар 24 см и капацитет од 1.8л - идеален за појадок или помали оброци;
 • сад за готвење со дијаметар 28 см и капацитет од 2.5л – одлична за пржење, динстање и подготвување на сосеви

Садовите влегуваат еден во друг и се многу едноставни за складирање.

Stone Legend Сет Тави за пржење

Редовна цена: 2.690,00 ден.


Специјална цена: 1.690,00 ден.

Јавете ни се на 02 3094-556
Детали за производот

Традиционални вкусни оброци подготвени на модерен начин

Сите ние се сеќаваме на вкусните оброци на нашите баби. Сега со Stone Legend тавата за пржење од Делимано, можете и сами да ги подготвувате

 • Традиционален вкус.
 • Нелеплива подлога на која ќе готвите со само една капка масло.
 • Идеална за риба и јајца.

Комбинација од најдобрите садови за готвење на пазарот

Внатрешната облога од квантаниум е збогатена со природни минерални честички од камен и титаниум.  

Подгответе вкусна, здрава храна

 •  Пржени јајца

 • Пилешко со ориз

 • Риба со компири

 • Потпечено сирење (на скара)

Изработени од нетоксични материјали без PFOA

Stone Legend тавата за пржење од Делимано е направена од нетоксични материјали без РFOA.

Одлични карактеристики на Природниот Емајл

Комбинацијата од обоениот емајл и челикот со низок процент на јаглерод резултира со неверојатно издржлив сад кој нема да избледе со текот на времето.

Покрај тоа што брзо се загрева и одлично ја распределува топлината, емајлот има и други позитивни карактеристики:

 • Цврста и мазна површина која не се лепи.
 • Отпорна на гребење и хемикалии.
 • 100% се рециклира.
 • Не може да загори.

Внимателно создадена облога за одлични резултати

Облогата во Делимано Stone Legend тавата за пржење се состои од:

 • Основна облига од титаниум.
 • Средна облога од титаниум и природни честички.
 • Горна облога со изглед на камен.

Ова значи дека можете да уживате во здравите оброци подготвени во оваа тава. На цврста, но мазна облога можете да готвите со само капка масло, додека пак камените честички се ефикасни за задржување на топлината и нејзино постепено ослободување со цел витамините и вкусот на состојките да се задржат во јадењето. 

Може да се користи на сите видови шпорети & едноставна е за чистење

Делимано Stone Legend тавата за пржење може да се користи на сите видови на рингли, вклучувајќи ги тука и индукциските. Едноставно се чисти со меко сунѓерче и вода.

Технички карактеристики
Безбеден во машина за садови Да
Вид на рерна електро, индукција, плин, стакло керамичка плотна
Внатрешен материјал вистински камен (квантаниум)
Димензија 24 см.; 28 см.
Капацитет 1,8л.; 2,5л.
Основен материјал челик
sezonsko-ovosje-i-zelencuk
sezonsko-ovosje-i-zelencuk
sezonsko-ovosje-i-zelencuk

Сезонско овошје и зеленчук

Започнете го денот со чаша здравје!

ceramica-forte-obloga
ceramica-forte-obloga
ceramica-forte-obloga

"CeramicaForte"

Поголема отпорност на гребаници!

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка