Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
 • 100% Безбедно купување
 • Вистински избор
 • Плаќање на рати

Tempo Presto Pro Експрес лонец

Tempo Presto Pro Експрес лонец
Photos
 • Видеа
 • Слики
Tempo Presto Pro Експрес лонец Tempo Presto Pro Експрес лонец Tempo Presto Pro Експрес лонец Tempo Presto Pro Експрес лонец Tempo Presto Pro Експрес лонец Tempo Presto Pro Експрес лонец Tempo Presto Pro Експрес лонец Tempo Presto Pro Експрес лонец
Tempo Presto Pro Експрес лонец

SKU: 99-1000070255

Здрав начин на готвење со кој зачувувате и до 95% од витамините

Најновиот сад за готвење под притисок е специјално дизајниран за да ви овозможи подготовка на многу поздрави оброци до 70% побрзо како и заштеда на енергија – бидејќи се подготвува со помош на пареа под притисок.

 • Зачувува до 95% од витамините
 • Го намалува времето на готвење до 70%
 • Ја намалува потрошувачката на енергија и до 60%
 • Направени од високо-квалитетен 18/10 не’рѓосувачки челик
 • Два нивоа на притисок и тројна безбедносна заштита
 • Соодветен за сите видови на рингли, вклучувајќи ги и оние на индукција
Tempo Presto Pro Експрес лонец

* Задолжителни полиња

Од 6.990,00 ден. До
Дополнителна гаранција
Додадете дополнителна гаранција
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-556
Детали за производот

За оние кои уживаат во готвењето, како и за оние кои го гледаат како обврска која мора да ја завршат

Без оглед на тоа дали уживате во кулинарството или само барате како да подготвите едноставни, здрави оброци на најбрз можен начин, Делимано Tempo Presto Pro се садови за готвење под притисок без кои нема да можете.

 • Чорби, супи и сосови
 • Ориз и мешан зеленчук
 • Месо, риба и морска храна
 • И многу повеќе…

Готвењето со помош на пареа ги зачувува витамините

Речиси сите состојки содржат вода, без оглед дали станува збор за месо, овошје или зеленчук. Кога готвите со експрес лонец, вие готвите со помош на пареа која ги зачувува витамините и минералите кои се значајни за човечкото здравје. Со Tempo Presto Експрес лонецот ќе задржите и до 95% од хранливите состојки.

Заштедува време и енергија

Не само што ќе јадете многу поздрави оброци - ќе ги подготвувате многу побрзо и ќе заштедите многу енергија. Времето на готвење е намалено за 70%, а потрошувачката на енергија се намалува и до 60%. 

Безбеден за сите видови на шпорети, вклучувајќи ги и индукциските

Делимано Tempo Presto Pro експрес лонецот има термална тројна сендвич основа со способност за распределување на топлината, која обезбедува максимално, но подеднакво задржување на топлината и е соодветна за сите видови на шпорети, вклучувајќи ги и индукциските. 

Троен безбедносен систем за едноставно ракување

Експрес лонецот има три вградени сигурносни системи кои обезбедуваат комплетна безбедност во текот на употребата – 2 вентили (работен и за рачно испуштање) и гумен дихтунг околу капакот.

2 нивоа на притисок и капак кој е едноставен за затварање

Вие, исто така, имате можност да одберете помеѓу двете нивоа на притисок - брзо или супер-брзо готвење, зависно од тоа што треба да готвите. Капакот можете да го ставите на лонецот во секоја насока и можете едноставно да го затворите со една рака – со помош на копчето за заклучување. 

Дигитален тајмер до 30 минути

Дигиталниот тајмер ви овозможува да го мерите и контролирате времето на готвење!

Може да стои на капакот, или да го земете со вас, за да ве извести кога ќе истече времето што сте го одбрале.

Високо квалитетен не’рѓосувачки челик, 3 големини

Tempo Presto Pro е направен од високо-квалитетен 18/10 не’рѓосувачки челик и е достапен во 3 големини: 4, 6 и 7,5 литри.

 • 2 нивоа на притисок: висок и низок (0,5 или 1 кг/см2)
 • Дигитален тајмер
 • 3 димензии: 4, 6 и 7,5 литри
 • Направен од 18/10 не’рѓосувачки челик
 • Соодветен за сите видови шпорети
Технички карактеристики
Вид на рерна електро, индукција, плин, стакло керамичка плотна
Дополнителни информации 2 нивоа на притисок и капак кој е едноставен за затварање
Дигитален тајмер до 30 минути
Капацитет 4, 6 & 7,5л.
Основен материјал не‘рѓосувачки челик
sezonsko-ovosje-i-zelencuk
sezonsko-ovosje-i-zelencuk
sezonsko-ovosje-i-zelencuk

Сезонско овошје и зеленчук

Започнете го денот со чаша здравје!

ceramica-forte-obloga
ceramica-forte-obloga
ceramica-forte-obloga

"CeramicaForte"

Поголема отпорност на гребаници!

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка