Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Utile Апарат за подготовка на јајца

Photo
Video
-50%

Заборавете на преварените или испукани јајца, потрошеното време, вода и струја! Подгответе 7 идеално сварени јајца, омлет, кајгана па дури и бебешки оброци благодарение на Utile Egg Master Pro апаратот за подготовка на јајца од Делимано. Уживајте во безгрижното готвење - овој апарат автоматски се исклучува откако ќе заврши со готвење!

Специјална понуда со 50% ПОПУСТ!
Utile Апарат за подготовка на јајца

Редовна цена: 1.980,00 ден.


Специјална цена: 990,00 ден.

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-556
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
Кратко инфо

Заборавете на преварените или испукани јајца, потрошеното време, вода и струја! Подгответе 7 идеално сварени јајца, омлет, кајгана па дури и бебешки оброци благодарение на Utile Egg Master Pro апаратот за подготовка на јајца од Делимано. Уживајте во безгрижното готвење - овој апарат автоматски се исклучува откако ќе заврши со готвење!

Дознајте повеќе
Детали за производот

Идеално подготвени јајца и многу повеќе

Delimano Utile Egg Master PRO - апаратот за подготовка на јајца од Делимано е во суштина мал апарат кој благодарение на додатоците ви овозможува едноставно и идеално да подготвите јајца на сите можни начини. И не само јајца - обидете се да зготвите и бебешки оброци!

Едноставен за употреба

Се што треба да направите е да одлучите што да подготвите, додадете ги сите состојки и водата и вклучете го апаратот. Откако ќе заврши процесот на готвење, Utile Egg Master Pro апаратот автоматски ќе се исклучи, а вие ќе имате идеално подготвен појадок.

Уживајте во здрави јајца подготвени без маснотии

Благодарение на најновиот апарат за подготовка на јајца вие ќе уживате во здраво подготвени јајца без масло - варени, поширани или готвени на пареа.

 • Поширани јајца

 • Кајгана

 • Омлет

 • Тврдо варени јајца

 • Зеленчук на пареа

 • Ориз на пареа

Потребно е само да додадете вода

Единствено што е потребно е да ја наполните основата со вода соодветно на бројот на јајца кои сакате да ги подготвите. Сетот вклучува и чаша мерица.

Држач за 7 тврдо или меко варени јајца

Delimano Utile Egg Master има и држач за 7 тврдо или меко варени јајца. Со садот за поширање ќе можете да подготвите и две јајца истовремено.

Дополнителни информации

Како работи?

Воодушевете ги гостите со идеално подготвени јајца

Со Delimano Utile Egg Master апаратот ќе подготвите идеален здрав појадок за вашето семејство и гостите. Само одберете ја функцијата, ставете ги јајцата на држачот и наполнете ја основата со соодветната количина вода. На долниот дел од мерицата има игла со која ќе ја боцнете лушпата кога подготвувате меко варени јајца. Јајцата се готват на пареа и се идеално подготвени секој пат..

Дополнителни предности: Безбедно готвење без ризик од изгореници

Utile Egg Master Pro апаратот автоматски ќе се исклучи откако ќе изврие водата.

Идеален за:

 • оние кои подготвуваат јајца на сите можни начини
 • оние кои сакаат практични кујнски апарати
 • оние кои сакаат здраво подготвена храна

Технички карактеристики:

Во комплетот добивате:

 • Delimano Utile Egg Master Pro - Апарат за подготовка на јајца
 • сад за поширање
 • сад за омлет
 • чаша-дозер

Технички детали

 • 220-240V, 50H, 360W
 • Капацитет: 7 јајца
 • Опција за автоматско исклучување
 • Материјал: пластика
 • Димензии: 187x160x160мм

Рецензии од купувачи 2 рецензии

5

2 рецензии

2 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Darko

www.delimano.com.mk

10.5.2017

donevski@yahoo.com
Дали апартот во кој се става вода фаќа бигор од водата? од што материјал е направен? и на кој начин се чисти ако фаќа бигор?
Алуминиумска подлога
Почитувани, садот во кој се става водата е алуминумски и до сега немаме информации за појавување на бигор. Доколку евентуално се појави, најлесно се чисти со оцет.
Делимано

ubavka

www.delimano.com.mk

13.4.2017

супер
Prekrasen proizvodi

2 производ(и)