Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
Photo
Video

Мек пешкир со голема способност за апсорпција. Направен од памук без хемиски додатоци. Памукот е мек и хипоалерген. Соодветен за оние кои се склони кон алергии. Идеален додаток на секој дом. Достапен во боја на слонова коска и во 2 димензии: 50х100 см и 70х140 см. Се пере на 60°C, температура која ги уништува прашинските грини.

Dormeo Mix&Match Пешкир
Од 390,00 ден. До
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-556
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Мек пешкир со голема способност за апсорпција. Направен од памук без хемиски додатоци. Памукот е мек и хипоалерген. Соодветен за оние кои се склони кон алергии. Идеален додаток на секој дом. Достапен во боја на слонова коска и во 2 димензии: 50х100 см и 70х140 см. Се пере на 60°C, температура која ги уништува прашинските грини.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Висок квалитет и елеганција

Одлична комбинација од Tencel® и памук, Dormeo Mix&Match пешкирите имаат неверојатна способност за апсорпција и се меки и долготрајни. Специјалните Tencel® влакна се направени од еукалиптус и се меки како свила, силни како полиестер, свежи како лен, топли како волна и со поголема моќ на апсорпција од памукот - идеални за чувствителна кожа.  

Одлична комбинација со останатите Mix&Match производи!

Технички карактеристики
Димензија 50 x 100 см. и 70 x 140 см.
Материјал памук, тенцел
Се пере во машина 60°C

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star