Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
Photo
Video

Дормео Platinum двојниот јорган е дебела, но многу лесна прекривка која ќе ви овозможи регулација на телесната температура и пријатен одмор.

Dormeo Platinum Двоен јорган
Од 5.990,00 ден. До
3.490,00 ден. Клуб 5*
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-556
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Дормео Platinum двојниот јорган е дебела, но многу лесна прекривка која ќе ви овозможи регулација на телесната температура и пријатен одмор.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Магијата на специјалните материјали

Тајната на неверојатната удобност на Дормео Platinum двојниот јорган е во специјалните материјали од кои е направен:

  • специјални тенки Wellsleep® влакна кои ви даваат неверојатно чувство на мекост
  • пријатна топлина со постојана циркулација на воздух и апсопција на влага
  • мекиот сатенски микрофибер има елегантен изглед

Јорган кој ви нуди многу, а не одзема многу време за одржување

Изработен од високо-квалитетни материјали кои не се валкаат често. Но, кога ќе дојде време за нивно перење, едноставно ставете го во машина за перење. Тој, исто така, многу брзо се суши.

Удобен сон за секое годишно време

Дизајниран да ја регулира топлината дури и во тек на најтоплите делови од годината.

Технички карактеристики
Димензија 140x200; 200x200
Дополнителни карактеристики Материјал: 100% полиестер (Супер мек микро сатен)
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење
Полнење 50% полиестер, 50% вискоза, 150 gsm + 250 gsm
Се пере во машина 40°C
Сезона цела година

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star