Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Nutribullet Rx - Екстрактор на хранливи состојки

Photo
Video

Екстракцијата со  Nutribullet Сега е Надградена

Неверојатна технологија на екстракција која ги претвара овошјето, зеленчукот, јаткастите плодови и семињата во неверојатни хрналиви шејкови....и супи.

 • 2.3 коњска сила (1700W) најмоќниот  Nutribullet до сега
 • 7-минутен циклус за загревање на супи
 • 1 голем сад со дводелен капак
 • 1 голема чаша со 1 капак
 • 1 мала чаша со 1 обрак + капак за затварање
 • Вклучува: сечило за екстракција, додаток за отстранување на сечилото + упатство за употреба
Nutribullet Rx - Екстрактор на хранливи состојки
14.990,00 ден.
12.990,00 ден. Клуб 5*
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-556
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Екстракцијата со  Nutribullet Сега е Надградена

Неверојатна технологија на екстракција која ги претвара овошјето, зеленчукот, јаткастите плодови и семињата во неверојатни хрналиви шејкови....и супи.

 • 2.3 коњска сила (1700W) најмоќниот  Nutribullet до сега
 • 7-минутен циклус за загревање на супи
 • 1 голем сад со дводелен капак
 • 1 голема чаша со 1 капак
 • 1 мала чаша со 1 обрак + капак за затварање
 • Вклучува: сечило за екстракција, додаток за отстранување на сечилото + упатство за употреба
Дознајте повеќе
Детали за производот

Секојдневно внесувајте Хранливи Состојки во вашиот живот

Како и претходните модели на  Nutribullet,  Nutribullet Rx ја користи неверојатната технологија на екстракција за да го претвори овошјето, зеленчукот, јаткастите плодови, семињата и мешункастиот зеленчук во здрави пијалаци кои ќе бидат секојдневно вклучени во исхраната на вас и вашето семејство.

 • Ги претвара овошјето и зеленчукот во вкусни хранливи пијалаци.
 • Блендира кора, семиња и дршки и ги претвара во совршен кремаст пијалак.
 • Без крупни и непријатни парчиња или пулпа и други состојки.
 • Загарантирана количина на витамини и минерали кои ќе ви помогнат да го започнете денот со енергија.

Вашиот Хранлив Шејк во Подобра Верзија: RX

Со неверојатна моќ од  2.3 коњски сили (1700W), NutriBullet Rx е најмоќниот  NutriBullet до сега. Неговите специјални додатоци ќе ви овозможат да ги искористите сите можности и да направите нова и подобра верзија на вашите хранливи шејкови.

 • Сечило за екстракција: моќното сечило одговара на сите садови на NutriBullet Rx и прави екстракација на целите овошја и зеленчуци и ги претвара во течност без да ги отстрани влакната или другите хранливи состојки.
 • Сад со дводелен капак: овој сад има  капак со отвор кој овозможува топлината и притисокот да излегуваат додека се прави супата, а со отворот за сервирање лесно ќе може да ја послужите истата.
 • 1.3л. Голема чаша: совршена за подготовка на екстра големи или повеќе хранливи шејкови.
 • 0.9л. Ниска чаша: соодветна големина за подоготовка на појадоци.
 • Капак за задржување на свежината: свртете го на која било од чашите за вашиот хранлив шејл да биде свеж при транспорт или едноставно да го складирате.
 • Обрач: може да го ставите на секој сад за лесно сервирање на шејковите.

Револуционерна Основа без Користење на раце

Основата со моќност од  2.3 коњска сила ги прави најкремастите, највкусните и најхранливите шејкови на база на овошје или пак зеленчук. Работете со револуционерната паметна технологија без раце, основата автоматски започнува да работи и прави екстрација за онолку време колку што е потребно за да се направи хранливиот шејк, со цел да се задржат сите хранливи состојки.

Топли хранливи супи и пијалаци

И со само едно притискање на копчето, високата основа ја активира опцијата за правење супа. Тоа е циклус за заревање од 7 минути со кои се создаваат свежи, топли супи со хранливи состојки.

Однапред програмирани вртежи за прецизност

NutriBullet Rx нема on/off копче, нема приклучоци, ниту прилагодувања на брзината и нема подесување на време. Тој е однапред програмиран за да се вклучи на точните вртежи и да запре точно во вистинското време и во точниот интервал.

Целосно нова опција за загревање за одлични семејни оброци

Дополнително RX има нова функција за загревање за подготовка на нови вкусни, топли супи со хранливи состојки и сосеви кои целото семејство ќе ги обожава.

Инвестирајте во новиот здрав начин на живот уште денес!

Технички карактеристики
Димензија 40 x 40 x 35,5 cm
Дополнителни карактеристики 0,75 л. чашка; 1,25 л. чашка; прстен за чашката; додаток за затварање

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star