Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
  • 100% Безбедно купување
  • Вистински избор
  • Плаќање на рати

Utile Рачен блендер 3 во 1

Utile Рачен блендер 3 во 1
Photos
  • Видеа
  • Слики
Utile Рачен блендер 3 во 1 Utile Рачен блендер 3 во 1 Utile Рачен блендер 3 во 1 Utile Рачен блендер 3 во 1
Utile Рачен блендер 3 во 1

ID: 102481297 | SKU: 1000058684

Рачниот блендер 3 во 1 вклучува сад за блендирање со капацитет од 700мл, длабок сад, сечило и адаптер за сечкото. Со процесор од не’рѓосувачки челик и ергономска рачка. Лесен за чистење, чување и употреба.

1.990,00 ден.
Дополнителна гаранција
Додадете дополнителна гаранција
Дополнителна гаранција 1 година (490,00 ден.)
Јавете ни се на 02 3094-556
Детали за производот

Блендирајте, сечкајте, матете и мелете директно во садот

Овој функционален сет ви дава исклучително задоволителни резултати. За разлика од другите процесори на храна и блендер, процесорот на Delimano Utile Hand Blender едноставно го ставате во хранате и истата ја обработувате согласно вашите желби и потреби, директно во длабок сад, тава или чинија.

Садот за блендирање има нелизгачка основа и мерица

Сетот има сад за блендирање со капацитет од 700мл со нелизгачка основа и мерица како и проѕирно стакло. Чоперот вклучува и сад, сечило и адаптер. Садот на чоперот, исто така, има и нелизгачка основа.

Процесор, маталка и сечило од не’рѓосувачки челик

Процесорот, маталката и сечилата се направени од високо-квалитетен не’рѓосувачки челик. Сите делови и додатоци се направени од долготрајни материјали. 

*За овој производ можете да нарачате и Дополнителна гаранција од 1 година.

Лесен за употреба, чистење и чување - одлични резултати

Delimano Utile рачниот блендер 3 во 1 е лесен за употреба, чување и чистење. Тој ви дава одлични резултати. Додатоците се едноставни за местење и ви овозможуваат да блендирате, сечкате, матите и мелете. Блендерот има моќен мотор од 600 W со една основна брзина и варијабилна брзина.

Ергономска рачка

Delimano Utile рачниот блендер 3 во 1 има ергономска рачка која овозможува безбедно да удобно да управувате со апаратот.   

Пластичен држач за ѕид со кој заштедувате простор

Сетот вклучува и пластичен држач за на ѕид кој е едноставен за местење и заштедува простор.  

Сите додатоци можат да се мијат во машина за садови

За чистење на додатоците за блендирање, едноставно исплакнете ги под млаз вода и ставете ги во машина за садови. 

  • секој на кој му е потребен рачен блендер кој е функционален и повеќенаменски
  • секој на кој му е потребен апарат со повеќе функции од блендирање, сечкање, матење и мелење
  • секој оној кој бара комактен сет со значајни додатоци
  • секој кој има ограничен простор во кујната
  • оние кои сакаат кујнски апарати кои се лесни за чистење
Технички карактеристики
Капацитет 0.7 Л
Материјал не‘рѓосувачки челик, пластика
Моќност 600 W
Тежина 1.75 кг
sezonsko-ovosje-i-zelencuk
sezonsko-ovosje-i-zelencuk
sezonsko-ovosje-i-zelencuk

Сезонско овошје и зеленчук

Започнете го денот со чаша здравје!

ceramica-forte-obloga
ceramica-forte-obloga
ceramica-forte-obloga

"CeramicaForte"

Поголема отпорност на гребаници!

Рецензии од купувачи 5 рецензии

5 производ(и)

5

5 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка

Review by Гурман

07.10.2016

Прашање
Ве молам да ми одговорите, дали има попуст со Клуб 5 картица? Ако има која би била цената?

Review by Бојан Антич

07.10.2016

Дали важи уште понудата

Review by Blenderce

07.10.2016

Ne vredi za 2000 denari jas mislam deka sekako vredi za 1000 denari taka sto site ke go kupat ovoj proizvod i ke bidat mnogu pozaenteresirani jas mislam deka e za 1000 denari! :)

Review by Marjanco

07.10.2016

Bi sakall da prasam za toj del plasticniot bel sto ide nad mernikot kako da ja izvadam oskata vnatre posto mnogu necistotija se nasobra
nevozmozno e so mienje samo ve Molam.

Review by Marjanco

07.10.2016

Bi sakal da vi oracam delot nad seckoto plasticniot mojot se rasipa Vi blagodaram

5 производ(и)