Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
 • 100% Безбедно купување
 • Вистински избор
 • Плаќање на рати

Instant Water Heating Faucet - Проточен бојлер за на ѕид

Instant Water Heating Faucet - Проточен бојлер за на ѕид
Photos
 • Видеа
 • Слики
Instant Water Heating Faucet - Проточен бојлер за на ѕид Instant Water Heating Faucet - Проточен бојлер за на ѕид Instant Water Heating Faucet - Проточен бојлер за на ѕид Instant Water Heating Faucet - Проточен бојлер за на ѕид Instant Water Heating Faucet - Проточен бојлер за на ѕид Instant Water Heating Faucet - Проточен бојлер за на ѕид Instant Water Heating Faucet - Проточен бојлер за на ѕид Instant Water Heating Faucet - Проточен бојлер за на ѕид Instant Water Heating Faucet - Проточен бојлер за на ѕид Instant Water Heating Faucet - Проточен бојлер за на ѕид Instant Water Heating Faucet - Проточен бојлер за на ѕид
Instant Water Heating Faucet - Проточен бојлер за на ѕид

ID: 105980076 | SKU: 1000122565

Вие ќе имате топла вода без разлика на околностите - со Делимано проточниот бојлер за на ѕид сега со дигитална контрола ќе имате топла вода за само неколку секунди - заштедувате време, електрична енергија и вода. Одлично решение за викендица, гаража, летна кујна итн.

 • Топла вода со завртување на рачката.
 • Со екран кој ви ја покажува точната температура на водата.
 • Регулирање на температурата.
 • Кабел со должина од 1 метар.
 • Заштедувате вода, време и енергија.
 • Многу лесен, соодветен и пренослив.
 • Цевка од не‘рѓосувачки челик.
 • Моќност: 3KW
 • Капацитет на вода: 1.5 - 2l/мин.

Сега, овој нов модел, има со можност за инсталација на ѕид и флексибилна цевка!

*Времето на чекање за испорака е подолго од 30 дена. За резервација, побарајте нè на 02/30 94 556.
3.990,00 ден.
3.490,00 ден. Клуб 5*
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-556
Детали за производот

Топла вода за само неколку секунди

Дали вашиот бојлер не функционира, или пак имате некаков проблем со водата? Ви треба топла вода во викендичката, помошниот тоалет, работилницата, или пак во летната кујна, но не можете никако тоа да го направите? Делимано Инстант проточниот бојлер за многу кратко време ви обезбедува неограничено количество на топла вода.

Сега, ова е нов модел, со можност за инсталација на ѕид и флексибилна цевка!

Само наместете го на ѕидот, вклучете го во струја и топлата вода ќе почне да тече!

Топла вода за само неколку секунд

Делимано дигиталниот проточен бојлер ја загрева водата за само неколку секунди.  Потоа топлата вода почнува да тече без никаков прекин.

Едноставно и паметно решение за сите оние места во кои нема системи за загревање на водата!

Неограничено количество на топла вода

елимано дигиталниот проточен бојлер може да ја загрее водата со  едноставно завртување на рачката. Црвената сијаличка е знак дека можете да почнете да ја користите топлата вода.

Ако ви треба ладна вода, едноставно свртете ја рачката наназад и ладната вода ќе почне да тече.

Едноставен и практичен за употреба.

Дигитален Монитор

Дигаталниот Монитор, најновата иновација на Делимано дигиталниот проточен бојлер, ви овозможува да ја следите температурата на водата за да можете побрзо да го подготвите вашиот пијалак.

Исто така може да им покажете на вашите деца како да го користат за да не се изгорат.

Похигиенска вода секогаш на дофат

Ако треба да загреете вода во бојлер, тогаш таа стои таму подолго време.

Со проточниот бојлер вашата вода секогаш ќе биде свежа и вкусна за да подготвите чај, супа или пак кафе.

Едноставна и безбедна инсталација на ѕид

Со помош на едноставниот систем за инсталација на ѕид безбедно ќе го наместите вашиот проточен бојлер, па ќе имате топла вода кога и каде и да посакате. Цевката постојано е на своето место и ќе ви се допадне тоа што рачката едноставно се движи од лево кон десно за едноставно и контролирано регулирање на температурата.

Со флексибилна цевка за едноставно прилагодување на насоката и висината на протокот на вода од бојлерот.

За крај - овој бојлер го разубавува изгледот на вашата кујна

>Благодарение на неговиот модерен и елегантен дизајн, Делимано дигиталниот проточен бојлер се вклопува во секоја кујна и ја прави уникатно елегантна.  Едноставнaта инсталација на ѕидот го прицврстува диспензерот, со едноставната рачка која лесно се мрда напред назад, за едноставно регулирање на температурата.

Користете го во кујната, гаражата, летната кујна...

Со овој проточен бојлер ќе добиете топла вода за само неколку секунди.

 • Наместете го во вашата кујна и секогаш ќе имате топла вода за супи, чаj или кафе.
 • Во подрумот или во работилницата ќе можете да ги измиете нечистите раце со топла вода.
 • Доколку го наместите во летната кујна или викендичката, ќе можете без проблем таму да ги подготвувате оброците.

Потребно ви е само стандарден водоводен систем и штекер.

Инстант топла вода

Со инстант топлата вода од чешма, заштедувате време, вода и енергија. Делимано дигиталниот проточен бојлер енезаменлив кога ви треба топла вода.

Автоматска контрола на загревањето

Овој бојлер има автоматска контрола на загревањето на водата, стандарден спроводник и е едноставен за местење.

Паметно и практично решение за заштеда на време, енергија и вода

 • Заштедете вода

  Стандардните бојлери трошат многу вода низ долгите цевки, додека пак Делимано Инстант проточниот бојлер ја загрева водата директно додека тече без да се губи низ цевките.

 • Заштедете енергија

  Делимано инстант проточниот бојлер не ја загрева водата претходно - троши енергија само додека тече и нема губење на топлината низ цевките.

 • Заштедете време

  одата се загрева за само неколку секунди, што ви заштедува многу време. Нема да треба да чекате водата да се загрее.

За кого се препорачува?

 • оние кои живеат во станови без систем за загревање на водата.
 • викендици, кампови, помошни тоалети, работилници.
 • оние кои готват надвор.

Технички карактеристики

 • Материјал: пластика, метал, не‘рѓосувачки челик
 • Напон: 220-240V/50 Hz
 • Моќност: 3KW
 • Притисок: 0,4 - 6 bars/0,04 - 0,6 Mp
 • Висина (од мијалникот во врвот) 36 см
 • Ширина (на основата):15 см
 • апацитет на вода: 1.5 - 2l/мин
 • Заштита од влажност/отпорност на вода: IPX4
 • Дијаметар на цевката: 30 мм
 • Дијаметар на внатрешната цевка за моќност (mm2): >/= 20
sezonsko-ovosje-i-zelencuk
sezonsko-ovosje-i-zelencuk
sezonsko-ovosje-i-zelencuk

Сезонско овошје и зеленчук

Започнете го денот со чаша здравје!

ceramica-forte-obloga
ceramica-forte-obloga
ceramica-forte-obloga

"CeramicaForte"

Поголема отпорност на гребаници!

Рецензии од купувачи 1 рецензии

1 производ(и)

5

1 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка

Review by Dejan Marinkovikj

19.11.2016

Prezadovolen sum od vasiot proizvod. Pokraj navedenite prednosti na proizvodot koi gi opisuvate, jas ke gi navedam i ovie:

- B-ki doma pijam samo instant kafe, ne mi treba vrela (100*C) voda pa poveke ne koristam sporet za podgotovka na istoto tuku direktno od cesma vo soljata za kafe:)

- Dosega, mnogu retko piev caj, a sakav. Bese dosadno i nemam vreme da cekam da zovrie vodata, pa takva zovriena da ja cekam da se oladi cajot...procedura od bezmalku eden cas. Sega, iako vodata od protocniot bojler ne e vrela, dovolno e zeska za podgotovka na istiot a i vremeto na ladenje e pokratko. Sekoj den pijam caj.

- Bidejki vo zima mnogu mi preci ladna voda za mienje race (ziveam vo kuk'a, vodata e mn poladna od kolektivni zgradi), sega nemoram da odam do kupatilo za da se izmijam so topla voda posle sekoj patlidzan ili sekoe izlupeno jabolko.

Mnogu pozdrav i golemo blagodaram

1 производ(и)