Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Nutribullet Blue - Екстрактор на хранливи состојки

Photo
Video
-20%

Искористете ги сите предности од вашата храна

Оезбедете му ги на телото сите потребни хранливи состојки!

NutriBullet ги разградува и најскриените хранливи состојки од храната. Ќе ве воодушеви бидејќи:

 • има циклонско дејство и патентирани сечила
 • лесен е за одржување
 • мал е и компактен
 • идеален е за секого
 • ви помага да го подобрите вашиот сон
 • ја спречува појавата на акутните болки како што е мигрената

Специјална понуда со ПОДАРОК шише за смути во боја по избор

Nutribullet Blue - Екстрактор на хранливи состојки

Редовна цена: 4.990,00 ден.


Специјална цена: 3.990,00 ден.

Јавете ни се на 02 3094-556
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Искористете ги сите предности од вашата храна

Оезбедете му ги на телото сите потребни хранливи состојки!

NutriBullet ги разградува и најскриените хранливи состојки од храната. Ќе ве воодушеви бидејќи:

 • има циклонско дејство и патентирани сечила
 • лесен е за одржување
 • мал е и компактен
 • идеален е за секого
 • ви помага да го подобрите вашиот сон
 • ја спречува појавата на акутните болки како што е мигрената

Специјална понуда со ПОДАРОК шише за смути во боја по избор

Дознајте повеќе
Детали за производот

ПОДАРОК Шише за смути 

Нарачајте Nutribullet со сина боја и добијте ПОДАРОК Шише за смути со боја по ваш избор

Внесете ги сите потребни витамини во телото

Nutribullet не е само обичен блендер или пак соковник, туку супербрз екстрактор на хранливи состојки. Овој апарат е направен да ја разградува храната ослободувајќи ги хранливите состојки скриени внатре.

Многу од важните состојки на храната не можат да се ослободат со џвакање, преработка во соковник или во блендер. За да дојдеме до хранливите состојки во семките и кората од храната која ја јадеме, тие мора да бидат разградени до микро ниво. Со NutriBullet, може да подготвите пијалок кој ќе биде полн до хранливи состојки кои организмот многу лесно ги апсорбира.

Ние ви го нудиме микропроцесорот за храна NutriBullet кој го прави токму тоа - ја разградува храната до најситни честички.

Разградете ги скриените хранливи состојки од храната!

Нашите тела немаат способност целосно да ги внесат сите квалитетни состојки од храната која ја внесуваме. Тоа е така поради тоа што голем дел од есенцијалните витамини, минерали и останати храливи вредности се скриени во лушпите или пак во семките од овошјата и зеленчукот.

Најдобриот начин да се стигне до нив е преку екстракција. Со NutriBullet, може да подготвите пијалок кој ќе биде полн до хранливи состојки кои организмот многу лесно ги апсорбира. NutriBullet со помош на моторот од 600 W целосно ги разградува состојкитена овошјето и зеленчукот кои ги јадеме на најситни честички во форма на сок, ослободувајќи ги сите хранливи материи кои тие ги содржат.

Неверојатни предности за здравјето и вашата убавина

NutriBullet ви ги дава и сите потребни состојки кои можете да ги употребувате за нега на вашата кожа. Со NutriBullet вие можете да ги апсорбирате:

 • цинкот и магнезиумот од семките на лубеницата,
 • Омега 3, протеините и антиоксидансите во семето од капините, и
 • состојките кои се борат против ракот внатре во брокулата, зелката и кељот.

Сите овие придобивки го охрабруваат Вашето тело да остане здраво и силно.

Подгответе здрави пијалоци и многу повеќе вкусни и здрави оброци::

Смути

Сосови

Вкусни сосови

Крем сосови

Сорбе

Здрави палачинки

Вкусна бебешка храна

Ладни супи

Сокови

Мелени јатки

Коктели

и многу повеќе...

 • Смути

 • Сосови

 • Вкусни сосови

 • Крем сосови

 • Сорбе

 • Здрави палачинки

 • Вкусна бебешка храна

 • Ладни супи

 • Сокови

 • Мелени јатки

 • Коктели

 • и многу повеќе ...

Технички карактеристики
Димензија 30x17,50x34 cm
Дополнителни информации 600W

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star