Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
 • 100% Безбедно купување
 • Вистински избор
 • Плаќање на рати

Clarity Електрично ѓезве

Clarity Електрично ѓезве
Photos
 • Видеа
 • Слики
Clarity Електрично ѓезве Clarity Електрично ѓезве Clarity Електрично ѓезве Clarity Електрично ѓезве Clarity Електрично ѓезве
Clarity Електрично ѓезве

ID: 100892538 | SKU: 1000050867

Delimano Clarity Coffee Pot - електричното ѓезве има основа за загревање направена од не’рѓосувачки челик и индикатор кои ви овозможуваат да подготвите 250 мл. вкусно турско кафе. Исто така, можете да го користите и како чајник.

 • Безжично ѓезве за кафе со капацитет од 250мл.
 • Основа за загревање од не’рѓосувачки челик,
 • Основа која не се лизга,
 • Индикатор.
Clarity Електрично ѓезве
1.390,00 ден.
Дополнителна гаранција
Додадете дополнителна гаранција
Дополнителна гаранција 1 година (490,00 ден.)
Јавете ни се на 02 3094-556
Детали за производот

Едноставно подготвувајте свежо македонско кафе со ова практично ѓезве

Delimano Clarity Coffee Pot е добредодјено во секоја кујна, канцеларија, на кампување или на одмор. Можете да го користите секој ден за да подготвите вкусно македонско кафе или пак како чајник

Модерно ѓезве со капацитет од 250 мл, кое ви овозможува да подготвите 3 до 4 шолји кафе - доволно за да уживате со вашите пријатели, семејство и гости. 

Елегантно електрично ѓезве со округла основа и индикатор

Delimano Clarity Coffee Pot ѓезвете има компактен и лесен дизајн и се вклопува во секоја кујна. Со можност за развивање на температура до 360°C, ќе подготвувате вкусно кафе и ќе топлите вода брзо и едноставно. Направено е од 2 дела:

 • Округла основа со кабел, дел за складирање на кабелот и практичен on/off прекинувач, со што го контролирате апаратот со само едно притискање на копчето. 
 • Безжично ѓезве со долга рачка која ве заштитува од топлината и индикатор кој ви покажува дали апаратот работи. Можете да го користите и како обичен бокал.

Благодарение на својот модерен дизајн, Delimano Clarity Coffee Pot е многу едноставен за употреба. Само ставете го ѓезвето на основата, вклучете го уредот и почекајте да се свари кафето. 

Долготрајното ѓезве со основа од не’рѓосувачки челик ќе го користите со години

Уживајте во вкусното турско кафе подготвено со Делимано електричното ѓезве секој ден.

*За овој производ можете да нарачате и Дополнителна гаранција од 1 година.

Како функционира:

Delimano Clarity Coffee Pot е практичен, ефикасен и елегантен уред кој ќе ви овозможи да подготвите 250 мл вкусно турско кафе во секое време, а исто така, можете да го користите и како чајник.

 1. Ставете го уредот на рамна површина и вклучете го кабелот од основата во штекер.

 2. Ставете го ѓезвето на основата и притиснете го копчето ON за да почнете да ја загревате водата - индикаторот ќе светне. Кога водата ќе почне да врие (и кафето е готово) исклучете го уредот и тргнете го ѓезвето од основата.

 3. Чистење: Оставете го уредот да се олади пред да го исчистите и пребришете го со влажна или сува крпа. 

Се препорачува за:

 • За секое домаќинство, на работа, студентски домови или за на одмор
 • За сите љубители на кафето
 • Користете го за подготовка на кафе или пак за топлење на вода
 • За оние кои често имаат гости
 • Одличен е за подарок
Технички карактеристики
Капацитет 0.25 Л
Материјал PP, не‘рѓосувачки челик
Моќност 730-870 W
Тежина 0.6 кг
sezonsko-ovosje-i-zelencuk
sezonsko-ovosje-i-zelencuk
sezonsko-ovosje-i-zelencuk

Сезонско овошје и зеленчук

Започнете го денот со чаша здравје!

ceramica-forte-obloga
ceramica-forte-obloga
ceramica-forte-obloga

"CeramicaForte"

Поголема отпорност на гребаници!

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка