Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
 • 100% Безбедно купување
 • Вистински избор
 • Плаќање на рати

Ceramica Delicia Ростер тава

Високо квалитетна ростер тава направена од алуминиумска основа, надворешна облога од силиконски емајл и долготрајна внатрешна облога од најквалитетната керамика на пазарот - CeramicaForte. За поздрав живот. Нелеплива, отпорна на грбнатинки и едноставна за одржување. Димензии 35 x 27 см.
Ceramica Delicia Ростер тава
2.490,00 ден.
Јавете ни се на 02 3094-556
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо
Високо квалитетна ростер тава направена од алуминиумска основа, надворешна облога од силиконски емајл и долготрајна внатрешна облога од најквалитетната керамика на пазарот - CeramicaForte. За поздрав живот. Нелеплива, отпорна на грбнатинки и едноставна за одржување. Димензии 35 x 27 см.
Дознајте повеќе
Детали за производот

Сочна храна, богата со хранливи состојки и неверојатен вкус

Високо квалитетен ростер направен од најдобрата нелеплива облога на пазарот, специјално дизајнирана за подготовка на оброци без речиси воопшто масло, богати со хранливи состојки и неверојатен вкус.

Модерен, софистициран изглед кој одговара на секоја кујна

Благодарение на модерниот дизајн, оваа тава за пржење се вклопува во секоја кујна.

НОВО! Бр. 1 керамичка облога на пазарот!

Делимано ви ја нуди најдобрата керамика на пазарот - CeramicaForte - која ќе ве воодушеи со своите карактеристики.

 • До 50% поотпорна на гребење*

 • До 2x подолготрајна*

 • До 3x поголеми нелепливи карактеристики*

*Споредено со најдобрата керамичка облога достапна на пазарот

3 придобивки кои ви ги нуди Делимано Делициа линијата!

 • 1. Најдобра керамичка облога достапна на пазарот

  Најновата CeramicaForte облога не се гребе и на неа не остануваат флеки. Таа е подолготрајна од сите видови на керамика достапни на пазарот.

 • 2. Модерен италијански стил

  Делимано Делициа садовите за готвење се произведени од Италија со привлечен модерен дизајн: сина надворешна облога и внатрешна сина керамичка облога.

 • 3. Само капка масло

  Ексклузивна керамичка облога ви овозможува да готвите со само една капка масло.

Керамичката облога ви заштедува време и пари

Керамиката е идеална за брза подготовка на здрави оброци. Облогата од Керамика Форте обезбедува професионална спроводливост на топлина и го олеснува еднаквото загревање на површината за готвење. Можете да заштедите време и енергија подготвувајќи здрави оброци.

Најдобрата нелеплива, антикорозивна облога

Сите садови за готвење од Делимано Делициа линијата се произведени од високо-квалитетни материјали: алуминиумска основа со облога од силиконски емајл и еколошка и долготрајна Делимано CeramicaForte облога со камен дизајн.. Делимано Керамика Форте облогата има за 3 пати поголеми нелепливи карактеристики, за 50% е поотпорна на гребнатинки и е 2 пати подолготрајна од сите други тестирани брендови на пазарот.

Едноставни за чистење и безбедни за во машина за садови

Состојките не се лепат за подлогата што значи дека тавата е многу едноставна за чистење, а може да ја ставите и во машина за садови

Соодветни се за

 • сите оние кои имаат потреба од ростер тава со поголеми димензии и висок квалитет
 • оние кои сакаат да подготвуваат вкусни и здрави оброци
 • оние кои водат здрав живот

Технички податоци

 • Надворешен материјал: алуминиумска основа со надворешна облога од силиконски емајл
 • Внатрешен материјал: еколошка и долготрајна Делимано Керамика Форте облога
 • Начин на одржување: безбедна во машина за садови
 • Отпорност на топлина: до 450°C
 • Димензии: 35 x 27 см
Технички карактеристики
Безбеден во машина за садови Да
Внатрешен материјал Керамика Форте
Димензија 35 x 27 см
Дополнителна гаранција 2 години
Капацитет 5.8 Л
Огноотпорно 450°C
Основен материјал алуминиум
Тежина 1.15 кг

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка