Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Chef Силиконски ракавици

Иновативен силиконски сет од 2 парчиња кој е идеално решение за заштита на вашите раце во текот на готвењето.

Chef Силиконски ракавици
690,00 ден.
Јавете ни се на 02 3094-556
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Иновативен силиконски сет од 2 парчиња кој е идеално решение за заштита на вашите раце во текот на готвењето.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Многу повеќе од кујнска ракавица!

Овој иновативен производ е многу поинаков од обичната кујнска ракавица. Двостраниот дизајн ги обвиткува вашите раце и ви овозможува едноставно и безбедно ракување со кујнските садови во текот на готвењето.

Силиконските делови кои не се лизгаат ви овозможуваат дополнителна сигурност и спретност

Делимано Шеф кујнските ракавици имаат силикон на горната и долната надворешна страна за дополнителна заштита и поголема стабилност кога ракувате со врелите садови за готвење.    

Меката внатрешна ткаенина е удобна

Делимано Шеф силиконските ракавици се дизајнирани со меки перничиња во внатрешноста кои се многу удобни.   

Се перат во машина за садови

Делимано Шеф силиконските ракавици се едноставни за чистење со мокра крпа и се перат во машина.

Ви овозможува поедноставно да ги движите рацете

Повеќеслојниот внатрешен дел и природната силиконска флексибилност резултира во подобро движење на рацете, како и поголема безбедност од горење.

Дебела повеќеслојна ткаенина за ефикасна термална изолација

Делимано Шеф ракавиците имаат идеална термална изолација која ја заштитува кожата од топлината и ви нуди дополнително ниво на удобност. Термалната изолација е на слоеви и овозможува кожата да дише со цел да се обегне потење на рацете.  

Практична силиконска рамка за едноставно чување

Делимано Шеф кујнските ракавици имаат практична силиконска јамка, па вие можете да ги закачите на некоја од кујнските закачалки каде ќе ви бидат достапни во секое време.    

Ракавици кои се неверојатно отпорни на топлина

Силиконит на Делимано Шеф ракавиците е неверојатно отпорен на топлина и е безбеден за користење кога ракувате со врели садови за готвење.  

  • сите оние кои бараат високо-квалитетни кујнски ракавици 
  • оние кои имаат проблем во ракувањето со топли садови за готвење 
  • оние кои бараат максимална заштита на рацете  
  • одличен подарок за оние кои уживаат во готвењето   
Технички карактеристики
Димензија 21 x 14,5 x 1 cm
Материјал памук, силикон

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Quality