Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Stone Legend Мултинаменска тава

Ќе ви се допадне овaa нова тава која ќе им се придружи на останатите садови за готвење во вашата кујна. Изработена од квантаниум и облога од ВИСТИНСКИ КАМЕН, со природен емајл, што ќе и даде неверојатен вкус на храната. Може да се користи и во рерна!

Stone Legend Мултинаменска тава
1.990,00 ден.
Јавете ни се на 02 3094-556
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Ќе ви се допадне овaa нова тава која ќе им се придружи на останатите садови за готвење во вашата кујна. Изработена од квантаниум и облога од ВИСТИНСКИ КАМЕН, со природен емајл, што ќе и даде неверојатен вкус на храната. Може да се користи и во рерна!

Дознајте повеќе
Детали за производот

Спој на традиционалната мудрост и модерната кујна

Направете легендарни оброци со неверојатната Delimano Stone Legend - Мултинаменска тава. Традиционалните садови за готвење од камен и емајл одлично ја распределуваат топлината, а со складирањето на топлината се задржуваат течностите, витамините и вкусот во храната. Совршена за:>

 • Подготовка за ниско-калорични оброци, бидејќи нелепливиот слој треба да го премачкате само со една капка масло.
 • Јајца, риба и пржен зеленчук.
 • Пити, торти и други јадења кои се подготвуваат во рерна.
 • Создавање традиционален вкус, исто како да е готвено на вистински камен.

Одлична функционалност, соодветна за секакви шпорети

Безбедни и долготрајни, овие садови за готвење може да се користат на сите видови шпорети, па дури и индукциски. Непорозна површина во која храната нема да загори. Лесни за одржување.

Од рингла... во рерна... на масата

Многу ќе ви се допадне тоа што тавата е повеќенаменска. Таа е соодветна за готвење на рингли, плотни, како и за печење во рерна. Ќе направите одлични оброци, како што се супи, сосеви, слатки десерти и печено месо. А потоа сервирајте директно од тавата!

Подготовката на семејни оброци со Stone Legend - Мултинаменската тава ќе биде едноставна и брза

ветската кујна ќе ве инспирира и вие ќе подготвите интересни специјалитети и десерти.

 • Италијански лазањи

 • Балкански бурек

 • Словенска потица

 • Печени јадења

 • Палачинки

 • Десерти

Нелеплива облога која е отпорна на гребаници

Delimano Stone Legend - има нелеплива облога и не содржи PFOA, ниту други штетни хемикалии кои често се користат во обичните садови за готвење. Уживајте во придобивките:

 • Одлична отпорност на гребаници и соодветни за користење на метален прибор (секако со внимание!).
 • Цврста, но мазна непорозна површина, храната нема да се залепи или да изгори.
 • Природни честички од камен и титаниум со кои храната го задржува вкусот и хранливите состојки.
 • Еколошки материјал кој се рециклира.
 • Долготрајна боја.

Како тоа функционира

Зошто надворешна облога од емајл на садови за готвење од не`рѓосувачки челик?

Delimano Stone Legend Мултинаменската тава има нелеплива облога и не содржи PFOA, ни други штетни хемикалии кои најчесто ги има во обичните тави за готвење. Уживајте во придобивките:

Природен материјал – направен од ситно мелено стакло споено со челичната основа со топење на висока температура (до 850oC)

ЛЕГЕНДАРЕН материјал, кој се користи со векови – уште од времето на стара Грција, Персија итн...

Уникатна поврзаност на материјалите КВАНТАНИУМ и ЕМАЈЛ

 • 1 Слоеви на облогата
  • Комплетно титаниумски зајакната основна облога
  • Средна облога со делумно титаниум и дел природни честички од камен
  • Многу нелеплива средна облога
  • Горна облога со ефект на камен
1 2
 • 2 Слоеви на надворешноста
  • Тенка емајлирана основа
  • Емајл во боја
  • Челик
  • Слој од емајл
  • Емајлиран завршен слој

Tехнички карактеристики:

 • Дијаметар 28 см.
 • Од рингла во рерна!
 • Квантаниум – облога со вистински камен
 • Исклучително трајна, издржлива и отпорна на гребење
 • Во внатрешноста има не`рѓосувачки челик. Значи дури и да се изгребе, внатрешните материјали се безбедни за употреба.
 • Заштедува 20% енергија, одлично спроведува топлина (сертифицирано)
 • Може да се користи на сите шпорети (и индукција)
 • Еколошки – 100% се рециклира
 • Може да се мие во машина
 • Потешка тава во однос на керамичките
Технички карактеристики
Безбеден во машина за садови Да
Вид на рерна електро, индукција, плин, стакло керамичка плотна
Внатрешен материјал вистински камен (квантаниум)
Димензија 28 см
Капацитет 4 Л
Огноотпорно 230°C
Основен материјал челик

Рецензии од купувачи 2 рецензии

5

2 рецензии

2 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Quality

Review by ИД

19.10.2016

ИД
Најдобрата мултиманеска тава, во која лесно и убаво се готват јадењата. Многу сум задоволна, одличен производ.

Review by bimm

07.10.2016

do koga trae akcijata i dali mozi da se kupi vo vasite prodazni saloni.Deluva prekrasno i bi sakala da ja kupam.

2 производ(и)