Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
  • 100% Безбедно купување
  • Вистински избор
  • Плаќање на рати

Stone expert Сет за готвење

Stone expert Сет за готвење
Photos
  • Видеа
  • Слики
Stone expert Сет за готвење Stone expert Сет за готвење Stone expert Сет за готвење Stone expert Сет за готвење Stone expert Сет за готвење Stone expert Сет за готвење Stone expert Сет за готвење Stone expert Сет за готвење Stone expert Сет за готвење Stone expert Сет за готвење Stone expert Сет за готвење Stone expert Сет за готвење Stone expert Сет за готвење Stone expert Сет за готвење Stone expert Сет за готвење
Stone expert Сет за готвење

ID: 104973041 | SKU: 1000075700

Delimano Stone Expert 12 in 1 сетот има сѐ што ви е потребно за да може да готвите. Целиот сет има нелеплива облога, благодарение на слојот од QuanTanium.

Залиха: 1
8.990,00 ден.
Јавете ни се на 02 3094-556
Детали за производот

Совршениот сет за секој кој сака да готви

Ако сакате да готвите, ова е дефинитивно совршениот сет за вас. Содржи сѐ што може да ви треба за вашите кулинарски патувања и со него вашите готвачки авантури ќе бидат полесни благодарение на иновативните дизајни и специјалната моќ на QuanTanium® облогата.

Мултифункционалност која заштедува време, простор и пари

Delimano Stone Expert сетот има различен концепт за разлика од другите садови за готвење; тој е специјален систем за готвење кој ќе ви помогне да заштедите време, простор и пари. На пример, може да ја користите плитката касерола како капак за тавата за пржење или пак да ги користите и двете посебно. Исто така може да ги користите двете касероли посебно или заедно; едната може да биде капак за другата.

Ако сакате да мешате и печете во истата тава, едноставно користете ја тавата на склопување за печење. Мултифункционалната цедалка е приказна сама по себе, може да ја користите на безброј различни начини: за варење или готвење на пареа, цедалка или како подлога за врели садови.

Запознајте ја новата и револуционерна QuanTanium® облога

QuanTanium® е нова, револуционерна облога од Делимано. Таа е поцврста и има специјална комбинација од честички од титаниум, додадени во облога која може да издржи речиси сѐ.

Неверојатната отпорност на гребаници која ја имаат честичките од титаниум го прават слојот поцврст и подолготраен во однос на другите традиционални системи кои најчесто се користат во садовите за готвење. QuanTanium® е неверојатен систем со нелеплива облога, а вие ќе ја обожавате неговата долготрајност и неверојатните карактеристики.

9 слоја за неверојатно готвачко искуство

Stone Expert садовите за готвење содржат 9 неверојатни слоеви кои ќе ви помогнат совршено да готвите. Сите заедно нудат неверојатно готвачко искуство кои засекогаш ќе го променат начинот на кој ќе ја готвите храната.

Поздраво готвење во еден едноставен чекор

Ако од секогаш сте сакале да подготвувате здрави оброци за целото семејство QuanTanium® е совршениот начин да започнете. Поради своите неверојатни нелепливи карактеристики, тој ќе ви овозможи да користите помалку масти во готвењето на оброците.

QuanTanium® не содржи PFOA. Облогата е наменета за постојано готвење и затоа овие садови се целосно безбедни да ги користите во вашиот дом. 

Технички карактеристики
Безбеден во машина за садови Да
Вид на рерна електро, плин, стакло керамичка плотна
Внатрешен материјал Квантаниум
Огноотпорно 250°C
Основен материјал алуминиум
sezonsko-ovosje-i-zelencuk
sezonsko-ovosje-i-zelencuk
sezonsko-ovosje-i-zelencuk

Сезонско овошје и зеленчук

Започнете го денот со чаша здравје!

ceramica-forte-obloga
ceramica-forte-obloga
ceramica-forte-obloga

"CeramicaForte"

Поголема отпорност на гребаници!

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка