Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
Photo
Видео

Долготрајни, функционални, еколошки тави за пржење, со облога од ВИСТИНСКИ КАМЕН, кои ќе ви помогнат да подготвите ниско-калорични вкусни оброци за вас и вашето семејство.

Stone Legend Тава за пржење
Од 1.190,00 ден. До
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-556
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Долготрајни, функционални, еколошки тави за пржење, со облога од ВИСТИНСКИ КАМЕН, кои ќе ви помогнат да подготвите ниско-калорични вкусни оброци за вас и вашето семејство.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Традиционални вкусни оброци подготвени на модерен начин

Сите се сеќаваме на вкусните оброци кои ги подготвуваа нашите баби... со Delimano Stone Legend ќе можете да направите ваши легендарни и вкусни оброци.

Надворешниот слој од емајл, заедно со облогата од квантаниум со честички од вистински камен и титаниум, ќе им дадат посебен вкус на вашите оброци.

 • Традиционален вкус исто како да готвите на вистински камен.
 • Одлични за здрави оброци, бидејќи ќе треба да додадете само една капка масло.
 • Совршени за подготовка на јајца, риба и разни други оброци.

Одлични карактеристики на природните материјали

Брзо се загрева и има одлични способности за распределување на топлината, надворешната облога од емајл има одлични карактеристики:

 • Цврста, но мазна непорозна и нелеплива површина.
 • Долготрајна и отпорна на гребаници. Соодветни за користење на метален прибор (секако со внимание!).
 • 100% се рециклира, еколошка.
 • Долготрајна боја.
 • Не може да изгори.

Се користат на сите шпорети и многу лесно се чистат

Delimano Stone Legend - Тавите за пржење може да се користат на сите шпорети, меѓу кои и индукциски. Едноставен начин на одржување. Само пребришете со влажна крпа или пак измијте ја со вода.

Ергономска рачка

Рачката е мека и ергономска и ќе ги заштити вашите раце од топлината.

Изработени од нетоксични материјали без PFOA

Delimano Stone Legend Тавите за пржење се направени од нетоксичен материјал кој не содржи PFOA и кој нема да му наштети на вашето здравје.

Внимателно изработена облога за врвни резултати

Delimano Stone Legend - внатрешната облога е изработена од:

 • Основна облога зајакната со титаниум.
 • Средна облога е изработена од титаниум и природни честички од камен.
 • Многу нелеплива средна облога.
 • Горна облога со камен ефект.

Придобивките од готвењето со природните материјали

Delimano Stone Legend Тавата за пржење ги комбинира природните карактеристики од каменот и емајлот, па така површината е нетоксична и без PFOA, што значи дека во вашата храна нема да има штетни хемикалии како што е случајот со некои садови за готвење со PTFE.

Внимателно изработена облога за врвни резултати

Delimano Stone Legend садовите се направени од:

 • Основна облога зајакната со титаниум.
 • Средна облога е изработена од титаниум и природни честички од камен.
 • Многу нелеплива средна облога.
 • Горна облога со камен ефект.

Дали знаете што значи тоа? Вие ќе можете целосно да уживате во вкусни и здрави ниско-калорични оброци. Цврста, но мазна непорозна површина која треба да ја премачкате само со една капка масло и храната нема да изгори, ниту пак да се залепи. Притоа, честичките од камен овозможуваат складирање и постепено ослободување на топлината и на тој начин природните течности, витамини и вкус остануваат во храната.

Надворешниот слој од емајл одлично ја распределува топлината

Со комбинацијата од мазниот емајл во боја и челикот се добива долготрајна и издржлива тава, која ќе ја користите долги години. Одлично распределување на топлината со што ќе подготвите оброци за многу пократко време.

 

 • оние кои сакаат високо квалитетни садови за готвење
 • оние кои водат здрав живот
 • оние кои бараат практични садови кои се едноставни за чистење и одржување
Технички карактеристики
Безбеден во машина за садови Да
Вид на рерна електро, индукција, плин, стакло керамичка плотна
Внатрешен материјал вистински камен (квантаниум)
Димензија 24 cm; 28 cm
Капацитет 1,8 Л
Основен материјал не‘рѓосувачки челик

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Quality