Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
 • 100% Безбедно купување
 • Вистински избор
 • Плаќање на рати

Tempo Presto Сад за експрес готвење

Tempo Presto Сад за експрес готвење
Photos
 • Видеа
 • Слики
Tempo Presto Сад за експрес готвење Tempo Presto Сад за експрес готвење Tempo Presto Сад за експрес готвење
Tempo Presto Сад за експрес готвење

SKU: 99-1000024420

Систем за готвење со кој ќе можете да ги приготвувате оброците многу побрзо и поздраво, секој ден.

Tempo Presto Сад за експрес готвење

* Задолжителни полиња

Од 3.490,00 ден. До
Јавете ни се на 02 3094-556
Детали за производот

Обележани нивоа

Обележаните нивоа ги означуваат минималните и максималните нивоа на полнење, во зависност од тоа што се готви. На тој начин, кога готвите под притисок ќе можете да избегнете ненамерно преполнување на садот.

Рачки со огноотпорна заштита

Големите пластични рачки со огноотпорна заштита не се загреваат, па така во секое време можете да го подигнете садот.

Материјал 18/10 не’рѓосувачки челик (AISI 304) со највисок квалитет.

 • Отпорен на вода, пареа, влага, конзерванси за храна, слаби органски и неогрански киселини.
 • Лесен за одржување и неуништлив.
 • Добар спроводник на топлина.
 • Дебелина на страничните делови на тенџерето 1мм.
 • Дебелина на дното 1,00см.

Предностите на системите за готвење Cookvision се:

 • Заштедуваат време
 • Ги зачувуваат витамините
 • Штедат енергија
 • Еколошки
 • Ги намалуваат трошоците

Дополнителни предности:

 • Кујната не се валка со влажни остатоци од храна и непријатни мириси по готвењето
 • Што и да правите, секогаш треба да го користите сокот што се создава при готвењето, бидејќи е полн со хранливи материи
 • Особено корисна е опцијата за симултано користење на два садови за готвење под притисок, во кои можете да приготвите два оброка, со различни времиња на готвење и да ги подесите да бидат готови во исто време.

Како функционира

 • Точката на вриење на водата е 100°C. Кога таа температура ќе се постигне во нормално тавче, константно се одржува до мигот кога изворот на топлината ќе се исклучи.
 • Зголемениот притисок, исто така, предизвикува покачување на температурата во садот за готвење над 100°C. Максималната температура што се постигнува во Делимано садот за готвење под притисок е 120°C.

Внимание при употреба

 • Сите производи се изработени од не’рѓосувачки челик 18/10 со највисок квалитет.
 • Челикот е отпорен на вода, пареа, влага, презервативи за храна, слаби органски и неоргански киселини. Не’рѓосувачкиот челик 18/10 лесно се одржува и е неуништлив..
 • Погоден за сите видови шпорети: електрични, на гас, електро-индуктивни, Ceran, итн.

Систем за готвење со кој ќе можете да ги приготвувате оброците многу побрзо и поздраво, секој ден.

Достапни големини: 3, 5, 7л.

Гаранција на Темпо Престо садовите е 2 години.

Дополнителни предности:

 • Кујната не се валка со влажни остатоци од храна и непријатни мириси по готвењето
 • Што и да правите, секогаш треба да го користите сокот што се создава при готвењето, бидејќи е полн со хранливи материи
 • Особено корисна е опцијата за симултано користење на два садови за готвење под притисок, во кои можете да приготвите два оброка, со различни времиња на готвење и да ги подесите да бидат готови во исто време.

Како функционира

 • Точката на вриење на водата е 100°C. Кога таа температура ќе се постигне во нормално тавче, константно се одржува до мигот кога изворот на топлината ќе се исклучи.
 • Зголемениот притисок, исто така, предизвикува покачување на температурата во садот за готвење над 100°C. Максималната температура што се постигнува во Делимано садот за готвење под притисок е 120°C.

Се препорачува за:

 • сите кои сакаат да се хранат здраво и да уживаат во природните вкусови
 • вработени луѓе кои не сакаат да трошат многу време за подготовка на здрави оброци
 • за подготовка на чорби, супи и разни други варива
 • за тестенини, њоки, палента, ориз... и многу други вкусни оброци.
Дополнителни информации
 • Toate gospodariile,
 • Cei pasionati de gatit,
 • Parintii ocupati care trebuie sa pregateasca mese sanatoase pentru familia lor,
 • Cadou de nunta, casa noua
Технички карактеристики
Безбеден во машина за садови Да
Вид на рерна електро, индукција, плин, стакло керамичка плотна
Димензија 24 см
Дополнителна гаранција 3 години
Материјал не‘рѓосувачки челик
Тежина 2.04 кг
sezonsko-ovosje-i-zelencuk
sezonsko-ovosje-i-zelencuk
sezonsko-ovosje-i-zelencuk

Сезонско овошје и зеленчук

Започнете го денот со чаша здравје!

ceramica-forte-obloga
ceramica-forte-obloga
ceramica-forte-obloga

"CeramicaForte"

Поголема отпорност на гребаници!

Рецензии од купувачи 1 рецензии

1 производ(и)

5

1 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка

Review by elena

07.10.2016

dali ima kapak ova tendzere od 2790 denara?

1 производ(и)