Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
 • 100% Безбедно купување
 • Вистински избор
 • Плаќање на рати

Tempo Presto Вакум капак

Tempo Presto Вакум капак
Photos
 • Видеа
 • Слики
Tempo Presto Вакум капак Tempo Presto Вакум капак
Tempo Presto Вакум капак

ID: 100424388 | SKU: 1000043995

Вакум капак кој ќе ви овозможи да ја чувате храната свежа дури и во лонецот.

Tempo Presto Вакум капак
1.690,00 ден.
Јавете ни се на 02 3094-556
Детали за производот

Чувајте ја храната вакумирана!

Најновиот пронајдок, вакум капак создава парцијален вакум во внатрешноста на лонецот, што овозможува веќе подготвената храна да ја чувате во лонецот дури и до две недели!

Исто така можете да готвите и на традиционалниот начин користејќи го овој капак!

Исто така можете и да маринирате месо или пак риба во вакум, користејќи го овој капак и благодарение на вакумот, маринадата продира во месото или рибата и ја прави посочна!

Материјал 18/10 не’рѓосувачки челик (AISI 304) со највисок квалитет.

 • Отпорен на вода, пареа, влага, конзерванси за храна, слаби органски и неогрански киселини.
 • Лесен за одржување и неуништлив.
 • Добар спроводник на топлина.
 • Дебелина на страничните делови на тенџерето 1мм.
 • Дебелина на дното 1,00см.

Предностите на системите за готвење Cookvision се:

 • Заштедуваат време
 • Ги зачувуваат витамините
 • Штедат енергија
 • Еколошки
 • Ги намалуваат трошоците

Дополнителни предности:

 • Кујната не се валка со влажни остатоци од храна и непријатни мириси по готвењето
 • Што и да правите, секогаш треба да го користите сокот што се создава при готвењето, бидејќи е полн со хранливи материи
 • Особено корисна е опцијата за симултано користење на два садови за готвење под притисок, во кои можете да приготвите два оброка, со различни времиња на готвење и да ги подесите да бидат готови во исто време.

Внимание при употреба

 • Сите производи се изработени од не’рѓосувачки челик 18/10 со највисок квалитет.
 • Челикот е отпорен на вода, пареа, влага, презервативи за храна, слаби органски и неоргански киселини. Не’рѓосувачкиот челик 18/10 лесно се одржува и е неуништлив..
 • Погоден за сите видови шпорети: електрични, на гас, електро-индуктивни, Ceran, итн.

Систем за готвење со кој ќе можете да ги приготвувате оброците многу побрзо и поздраво, секој ден.

Гаранција на Темпо Престо садовите е 2 години.

Дополнителни предности:

 • Кујната не се валка со влажни остатоци од храна и непријатни мириси по готвењето
 • Што и да правите, секогаш треба да го користите сокот што се создава при готвењето, бидејќи е полн со хранливи материи
 • Особено корисна е опцијата за симултано користење на два садови за готвење под притисок, во кои можете да приготвите два оброка, со различни времиња на готвење и да ги подесите да бидат готови во исто време.

Внимание при употреба

 • Сите производи се изработени од не’рѓосувачки челик 18/10 со највисок квалитет.
 • Челикот е отпорен на вода, пареа, влага, презервативи за храна, слаби органски и неоргански киселини. Не’рѓосувачкиот челик 18/10 лесно се одржува и е неуништлив..
 • Погоден за сите видови шпорети: електрични, на гас, електро-индуктивни, Ceran, итн.

Се препорачува за:

 • сите кои сакаат да ги зачуваат природните вкусови на храната и по 2 недели.
 • подготовка на маринирано месо или риба
 • традиционално готвење со капак

 

Технички карактеристики
Безбеден во машина за садови Да
Димензија 24 см
Материјал не‘рѓосувачки челик
Тежина 0.58 кг
sezonsko-ovosje-i-zelencuk
sezonsko-ovosje-i-zelencuk
sezonsko-ovosje-i-zelencuk

Сезонско овошје и зеленчук

Започнете го денот со чаша здравје!

ceramica-forte-obloga
ceramica-forte-obloga
ceramica-forte-obloga

"CeramicaForte"

Поголема отпорност на гребаници!

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка