Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Astoria Електрична скара

Photo
Video
-50%

Делимано Асториа електричната скара е повеќенаменски, практичен апарат со кој можете да подготвите сочни бургери, палачинки, омлет, пилешко или зеленчук. Има голема површина за готвење со димензии 48х32 см која е нелеплива. Температурата ја прилагодувате според вашите потреби, додека пак подлогата за готвење се вади и лесно се мие, може и во машина за садови.

Astoria Електрична скара

Редовна цена: 4.990,00 ден.


Специјална цена: 2.490,00 ден.

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-556
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
Кратко инфо

Делимано Асториа електричната скара е повеќенаменски, практичен апарат со кој можете да подготвите сочни бургери, палачинки, омлет, пилешко или зеленчук. Има голема површина за готвење со димензии 48х32 см која е нелеплива. Температурата ја прилагодувате според вашите потреби, додека пак подлогата за готвење се вади и лесно се мие, може и во машина за садови.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Имајте фантастичен пикник без оглед на временските услови и годишното време

Го сакате мирисот на убаво испечена храна на скара, но временските услови ги расипале вашите планови? Со Делимано Електричната скара / плотна тоа веќе никогаш нема да ви се случи. Сега можете да правите скара во средината на вашиот стан! Пригодната мала скара може да ја заврши работата исто колку поголемата верзија.

 • Печете пилешко, стекови, плескавици, колбаси или ребра
 • Потпекувајте зеленчук, риби или ракчиња
 • Пржете јајца или правете омлет

2 различни плочи за скара, за сите ваши потреби

Благодарение на големата керамичка површина, скарата е погодна за голем број печени јадења за целото семејство.

Површината од 48х32 сантиметри е поделена на два дела:

 • Мазниот дел е идеален за потпекување и потпржување
 • Ребрестиот дел е идеален за сите печења на скара кога сакате да добиете прекрасни ленти

Нелеплива површина за печење со низок процент на маснотии и лесно чистење

Делимано Електричната скара / плотна е изработена од револуционерна керамичка облога отпорна на гребаници. Професионалната топлинска спроводливост на облогата Керамика овозможува рамномерно готвење на сите делови од плочата, а благодарение на нелепливата карактеристика на оваа облога, не мора да се грижите за долгото и макотрпно чистење.

Исто така, поради нелепливата површина, можете да ги елиминирате путерот и маслото, бидејќи нема потреба од намастување на површината за да се избегне лепење. Со Керамика можете да уживате во здравата храна со помалку калории.

Уживајте во совршеното решение за вкусни јадења на скара, приготвени на здрав начин.

Се препорачува за:

 • сите кои сакаат да се хранат здраво и да уживаат во природните вкусови,
 • сите кои треба да го контролираат внесот на маснотии,
 • печење пилешко, стекови, плескавици, колбаси или ребра,
 • потпекување зеленчук, риби или ракчиња,
 • пржење јајца или правење омлет.
Дополнителни информации

Лесна за користење и за чистење

Кога ја вклучувате плочата за скара, таа ќе се загрее за неколку минути, а потоа можете да ја подесите температурата од 65 до 210 степени. Плочата за скара содржи преливен отвор и сад за собирање маснотии, за собирање на непотребното масло или маснотии од храната.

Површината од 48х32 сантиметри е поделена на два дела:

 • Мазниот дел е идеален за потпекување и потпржување
 • Ребрестиот дел е идеален за сите печења на скара кога сакате да добиете прекрасни ленти

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star