Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Ран пристап до Black Friday понудите!

Ран пристап до Black Friday понудите! - Ран пристап до Black Friday понудите! - до 50%

Ран пристап до Black Friday понудите! - до 50%

-80%
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 
Во моментот нема залиха
Photo
Video

Долготрајниот, провиден Ceramica Delicia Стаклен капак е специјално дизајниран за Ceramica Delicia линијата на садови за готвење од Делимано. Со него ќе заштедите на енергија, време или пари. Рачката е со ергономски дизајн и е отпорна на топлина до 450°. Достапен во 4 големини: 20 см, 24 см, 26 см, 28 см.

3 производи по цена за 2! Одберете 3 производи од Ceramica Delicia линијата и оној со најниска цена ќе биде ПОДАРОК!
Ceramica Delicia Стаклен капак
690,00 ден.
Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-556
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Долготрајниот, провиден Ceramica Delicia Стаклен капак е специјално дизајниран за Ceramica Delicia линијата на садови за готвење од Делимано. Со него ќе заштедите на енергија, време или пари. Рачката е со ергономски дизајн и е отпорна на топлина до 450°. Достапен во 4 големини: 20 см, 24 см, 26 см, 28 см.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Високо квалитетен капак од Пирекс стакло  

Делимано Керамика Деличија стаклениот капак е идеален за сите производи за готвење од Деличија линијата на Делимано. Тој е направен од пирекс стакло кое ја задржува пареата внатре и ја одржува содржината топла.

Заштедува енергија и го намалува времето на готвење

Набљудувајте го јадењето кое го подготвувате без да го отварате садот за готвење. Заштедете енергија и намалете го времето на готвење.

Оставете ја дрвената лажица на практичната рачка од бакелит

Практичната рачка од бакелит ви овозможува да ја оставите дрвената лажица додека готвите, па на тој начин таа секогаш ќе ви биде на дофат.

Модерен дизај во италијански стил

Делимано Керамика Деличија линијата има модерен дизајн во италијански стил.

Високо квалитетно Пирекс стакло

Набљудувајте го јадењето кое го подготвувате без да го отварате садот за готвење. Заштедете енергија и намалете го времето на готвење.

Отпорен на високи температури

Делимано Керамика Деличија капакот е отпорен на високи температури.    

Едноставен за чистење, одговара и на садови за готвење од други производители

Стаклото е неверојатно лесно за чистење и може да се стави во машина за садови. Овој капак е достапен во големини 20, 24, 26 и 28 см. Одговара и на производи за готвење од други производители.

  • оние кои ги користат садовите за готвење од Делимано Деличија линијата
  • оние кои бараат ефикасен и квалитетен капак
  • одговара и садови за готвење од други брендови со дијаметар од 20, 24, 26 и 28 см
  • практичен за употреба и едноставен за миење
Технички карактеристики
Безбеден во машина за садови Да
Димензија 20 см, 24 см, 26 см, 28 см
Дополнителна гаранција 2 години
Материјал стакло
Огноотпорно 450°C
Тежина 0.8 кг

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Сите наши продавници се отворени!

Нарачајте онлајн со достава до дома #останидома