Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Време за неа

Специјална понуда со производи кои им се најомилени на нашите купувачки.

-65%
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 
Photo
Video
-50%

Со специјално дизајнираната тава за палачинки ќе подготвите превкусни палачинки на 101 начин; стандардни, американски, француски, мали, големи, итн. 3-слојната нелеплива облога ви овозможува палачинките едноставно да ги излизгате од тавата директно во чинијата, додека материјалите кои се отпорни на гребење и абразија ја прават тавата идеална за секоја кујна. Лесно се мие. Дијаметар: 25 см

101 Тава за палачинки

Редовна цена: 1.180,00 ден.


Специјална цена: 590,00 ден.

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-556
За да го дознате времено на испорака, одберете од дадените опции.
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Со специјално дизајнираната тава за палачинки ќе подготвите превкусни палачинки на 101 начин; стандардни, американски, француски, мали, големи, итн. 3-слојната нелеплива облога ви овозможува палачинките едноставно да ги излизгате од тавата директно во чинијата, додека материјалите кои се отпорни на гребење и абразија ја прават тавата идеална за секоја кујна. Лесно се мие. Дијаметар: 25 см

Дознајте повеќе
Детали за производот

Зарем некој не сака палачинки?

За појадок, ручек, ужинка, вечера. Солени, благи, со или без јајца, сирење, со спанаќ, сладолед, еурокрем, овошје. Американски, обични, мали или големи.... Палачинки на 101 начин.

Тави за палачинки во 3 различни бои.

На задниот дел од тавите се испечатени рецепти за палачинки:

Одличен дијаметар – 25 см! Откако тавата ќе биде подготвена, истурете го тестото, почекајте малку, превртете ја палачинката - ете толку е едноставно. Ништо не се лепи на тавата, што е многу важно кога станува збор за подготовка на палачинки!

STRATO MAX, горниот слој на Delimano 101 тавата за палачинки е направена од 3 одделни слоеви, за уште поголема отпорност на абразија и нелепливи карактеристики.

Придобивки од STRATOMAX

  • Отпорност на абразија
  • Поголема цврстина на површината
  • Едноставни за чистење

Nextech е нова технологија чија цел е да ја подобри функционалноста на надворешната облога.

Сето ова ги прави Delimano 101 тавите за палачинки одлични за секого, во секоја кујна!

Технички карактеристики
Безбеден во машина за садови Да
Вид на рерна електро, плин, стакло керамичка плотна
Внатрешен материјал нелеплива облога
Огноотпорно 250°C

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star