Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Black Friday распродажба

Black Friday распродажба

Страшно добри попусти до 70%

-70%%
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Air Fryer Апарат за готвење со топол воздух

Photo
Video

Подгответе ги вашите омилени оброци на здрав начин - заменете го врелото масло со топол воздух и задржете го вкусот на пржена храна. Капацитетот од 2,5л. е идеален за готвење на солени и слатки јадења. Внатрешниот сад има нелеплива површина и е многу лесен и едноставен за чистење.

Air Fryer Апарат за готвење со топол воздух
6.990,00 ден.
Цена на рати: 10 x 699 ден
5.990,00 ден. Клуб 5*
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-556
Достапно на залиха. Време на испорака: 3 до 5 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Подгответе ги вашите омилени оброци на здрав начин - заменете го врелото масло со топол воздух и задржете го вкусот на пржена храна. Капацитетот од 2,5л. е идеален за готвење на солени и слатки јадења. Внатрешниот сад има нелеплива површина и е многу лесен и едноставен за чистење.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Здрава варијанта на вашите омилени јадења

Delimano Air fryer - апаратот за готвење со топол воздух ви овозможува да подготвите здрава храна која ќе има вкус на пржена. Заменете го врелото масло со топол воздух и подгответе ги вашите омилени јадења без да се грижите дека ќе влијаете негативно на вашето здравје.

Delimano Air Fryer

Одлично за семејни оброци

Кошницата за “пржење“ е со капацитет од 2,5л и во неа можете да подготвите до 700гр помфрит и 500гр пилешки гради наеднаш - идеално за подготовка на семејни оброци. Во комбинација со прилагодливата температура од 80-200°C која може лесно да се контролира со помош на регулаторот за температура и е идеално за подготовка на вкусни оброци за целото семејство.

Интегрираниот тајмер може да се намести до 30 минути за да се спречи загорување на храната и идеална прецизност во готвењето.

*Не се препорачува деловите да се мијат во машина за садови.

Delimano Air Fryer

Идеален за подготовка на сочни и слатки јадења

Air fryer е соодветен за подготовка на сите видови на јадења кои обично ги подготвувате во рерна или во фритеза со врело масло.

 • Delimano Air Fryer

  Вкусни бургери

 • Delimano Air Fryer

  Вкусен помфрит

 • Delimano Air Fryer

  Мафини

 • Delimano Air Fryer

  Банани со чоколадо

3 одлични технички карактеристики

Апаратот за готвењето на топол воздух е многу едноставен и безбеден за употреба. Ова се неговите главни технички карактеристики:

 • Delimano Air Fryer

  Рачката е ладна на допир за безбедна употреба

 • Delimano Air Fryer

  Нелеплива кошница со капацитет од 2,5 л

 • Delimano Air Fryer

  Прилагодлива температура и тајмер

Токму затоа е паметно да го имате Air Fryer!

Со Delimano Air Fryer, можете да ја конзумирате сета омилена пржена храна, но сега подготвена со многу помалку калории и масти, споредено со традиционалното пржење во масло. Следете го трендот на здрава исхрана. Сеуште не сте сигурни околу овие предности? Направивме *тестирања помеѓу пржење во масло и готвењето со топол воздух со Air Fryer, на најчестата пржена храна. Ајде да видиме!
* тестирањето е извршено од Националниот институт за здравје и храна на Словенија

 • Пржена шницла

  Пржена во масло
  Подготвена со Air Fryer
  Delimano Air Fryer
  4 x помалку масти
  Delimano Air Fryer

  12,9 g масти / 100 g / 264 калории

  3,4 g масти / 100 g / 192 калории

 • Морска храна

  Пржена во масло
  Подготвена со Air Fryer
  Delimano Air Fryer
  40% помалку масти
  Delimano Air Fryer

  14,06 g масти /100g / 288 калории

  9,1 g масти /100g / 243 калории

 • Пилешки копани

  Пржена во масло
  Подготвена со Air Fryer
  Delimano Air Fryer
  45% помалку масти
  Delimano Air Fryer

  15,5 g масти /100g / 261 калории

  8,4 g масти /100g / 198 калории

 • Помфрит

  Прженo во масло
  Подготвенo со Air Fryer
  Delimano Air Fryer
  95% помалку масти
  Delimano Air Fryer

  7,4 g масти /100 g / 186 калории

  <0,3 g масти /100g / 145 калории

Дополнителни информации

Технички информации:

 • Технички карактеристики: 220-240V~50/60Hz 1300-1500W, Класа I
 • Капацитет на кошницата: 2.5л
 • Главен материјал: Куќиште: пластика; Сад: железо
 • Кабел: направен од ПВЦ; должина: +1.0м
 • Прилагодлива температура од 80-200°
 • *Не се препорачува деловите да се мијат во машина за садови.
Технички карактеристики
Дополнителни карактеристики Капацитет: 2.5л.; Моќност: 120V~60Hz 1200W, 220-240V~50/60Hz 1300-1500W
Материјал железо, пластика

Рецензии од купувачи 8 рецензии

5

8 рецензии

8 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Ани

www.delimano.com.mk

12.6.2019

Лудница
Се што треба за еден модерен современ дом

Sandra

www.delimano.com.mk

12.6.2019

NAJ DOBRO nesto sto sum dobila vo zivot
jas na pocetok neveruvav deka e mozno da se przi i hranata da ispaga vkusna samo so vozduh... go dobiv na podarok i sum uste iznenadena KOLKU E DOBAR!!!!
toplo go preporacuvam na SITE na site, vakvo nesto mora da se ima doma!

Tina

www.delimano.com.mk

12.6.2019

Super proizvod
Go zedovme pred eden mesec. Navistina sme prezadovolni, lesno, brzo se gotvi vo nego. Hranata e mnogu vkusna. I lesen e za cistenje. Go preporacuvam na site ljubiteli na Delimano!

Фросина

www.delimano.com.mk

12.6.2019

Највкусниот ручек
Најдоброто нешто во кое инвестирав месецов. Вкусно ,брзо и здраво.Го препорачувам на сите.На здравје јадењето

Ана

www.delimano.com.mk

11.6.2019

Одличен 5!
Фантастичен апарат ако сакате да се храните здраво! Топло го препорачувам готвењето на топол воздух!

Кристи

www.delimano.com.mk

11.6.2019

Иновација што недостасуваше
Овој производ е навистина чекор напред во воведувањето на подобри и поздрави нутритивни практики. Фала ви што ни го овозможивте! Вонредно добар производ!

Sanja

www.topshop.com.mk

25.8.2019

Fantasticen proizvod
Vredi za site pari fantasticno e se se sprema vo nego za mnogu kratko vreme i se e prevkusno

ANETA

www.topshop.com.mk

23.8.2019

DELIMANO AIR FRYER
ODLICNO

8 производ(и)