Нема производи во вашата кошничка.

Делимано готви лесно за вас!

Делимано готви лесно за вас! - Придружете им се на милионите задоволни корисници.

Придружете им се на милионите задоволни корисници.

до -50%
 
[banner_timer]
 

Air Fryer Pro Апарат за готвење

Photo
Video

Подгответе вкусни, крцкави оброци и грицки во кои ќе уживате без чувство на вина. Изберете го Delimano Air Fryer Pro, сосема нов и подобрен апарат за готвење со топол воздух. Air Fryer Pro ќе ви овозможи подготвување на храна без маснотии во која ќе уживате. Апаратот има капацитет од 3,5л и температура на готвење: 80-200°C

Air Fryer Pro Апарат за готвење
4.990,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-556
Stock: 5
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Подгответе вкусни, крцкави оброци и грицки во кои ќе уживате без чувство на вина. Изберете го Delimano Air Fryer Pro, сосема нов и подобрен апарат за готвење со топол воздух. Air Fryer Pro ќе ви овозможи подготвување на храна без маснотии во која ќе уживате. Апаратот има капацитет од 3,5л и температура на готвење: 80-200°C

Дознајте повеќе
Детали за производот

Крцкава храна со помалку масностии

Ви го претставуваме Delimano Air Fryer Pro, поздрава варијанта на пржена храна која ви дава крцкав и вкусен помфрит за неколку минути со 95% помалку маснотии и половина од калориите. И нема компромис со вкусот. Всушност, можете да додадете и зачини по ваш избор за да ги разиграте сетилата

Delimano Air Fryer PRO

Подобар, поголем, подобрен

Delimano Air Fryer Pro е визуелна и технолошка надградба на најпродавниот Delimano Air Fryer. Сè уште ви овозможува подоготовка на пржена храна без чувство на вина, но со големи подобрувања - Delimano Air Fryer Pro:

 • е поголем,: 3,5л капацитет (претходен моде 2,5л) со речиси истите димензии
 • поголемиот капацитет ви овозможува подготовка на 25% повеќе крцкава храна наеднаш
 • има тајмер до 60 минути да ги задоволи потребите на секој рецепт (претходниот модел 30 минути)
 • има подобрена кошница за подобри резултати и полесна работа
 • одвојување на кошницата од фиоката само со едно копче
 • технолошка надградба на системот за греење за подобри резултати и подолг век на траење
 • рамен врв, наместо испакнат, за да можете одозгора да ставите чинија
 • управување со две копчиња
 • автоматско исклучување – кога тајмерот ќе заврши, апаратот се исклучува автоматски за спречи препечена храна
 • индикатор светилки - покажуваат кога апаратот работи и кога температура е достигната
Delimano Air Fryer PRO

Имајте крцкава, топла храна за неколку минути

Нема дилеми - пржената храна е вкусна. Вкусен помфрит, пилешки медалјони, прстени од кромид, печен зеленчук - речиси е невозможно да кажете не на пржена храна! Но, цената која ќе ја платите по јадењето на пржена храна е брзо видлива на вашите колкови (и здравје). Ако сакате да го намалите обемот во половината, да ја замените пржената храна со храна готвена со топол воздух, ова е добро место за почеток!

 • Delimano Air Fryer PRO

  Помфрит

 • Delimano Air Fryer PRO

  Крцкаво пилешко

 • Delimano Air Fryer PRO

  Зеленчук

 • Delimano Air Fryer PRO

  Прстени од кромид

Уживајте во крцкава храна со помалку маснотии во 4 едноставни чекори

Подготовката на пржена храна со Delimano Air Fryer Pro е толку лесно, дури и децата можат да го прават. Само следете 4 лесни чекори:

 • Delimano Air Fryer PRO

  Ставете ги состојките во кошницата

 • Delimano Air Fryer PRO

  Изберете го времето и температурата на готвење

 • Delimano Air Fryer PRO

  Отворете ја фиоката откако ќе заврши готвењето

 • Delimano Air Fryer PRO

  Уживајте во вкусна храна со помалку калории

Нелеплива облога за совршено подготвена храна и лесно чистење

Брзо и лесно чистење - нелепливата облога спречува лепење на храната на површината, па затоа чистењето ќе биде неверојатно лесно и брзо. Можете да го користите вашиот Апарат за готвење со топол воздух секој ден без триење или заменување на тавата.

Delimano Air Fryer PRO

Достапен во 3 различни бои

Delimano Air Fryer PRO е достапен во 3 различни бои:

 • црна
 • бела
 • црвена

Изберете ја бојата која најмногу ќе ви одговара во вашата кујна.

Delimano Air Fryer PRO

Надградете го вашиот Air fryer PRO

3 додатоци кои ќе ви овозможат дополнително уживање во готвењето со Air Fryer PRO:

Технички карактеристики
Димензија 35x26x30.6см.
Дополнителни карактеристики 3,5л. капацитет, тајмер до 60 мин.
Материјал железо, ПВЦ, пластика

Рецензии од купувачи 1 рецензии

5

1 рецензии

1 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Blagica

www.delimano.com.mk

Air Fryer Pro
Eden imam i eve povtorno sakam da naracam. Fenomenalen e

1 производ(и)