Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Бесплатна достава на сите нарачки!

Бесплатна достава на сите нарачки! - Купувајте безбедно од дома.

Купувајте безбедно од дома.

 
 
[banner_timer]
 

Brava Extreme Sharpener 2во1 Острач

Photo
Video
-31%

Brava Extreme Sharpener 2во1 острачот е дизајниран за безбедно, брзо и ефикасно острење на сите сечила, дури и оние кои се оштетени. Се состои од два дела за острење: за грубо острење и за завршно, фино острење. Направен е од професионален материјал за острење кој е идеален за сите материјали од кои се изработени сечилата: легура, карбонски или не’рѓосувачки челик.

Brava Extreme Sharpener 2во1 Острач

Редовна цена: 1.290,00 ден.


Специјална цена: 890,00 ден.

Бесплатна достава
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-556
Достапно на залиха. Време на испорака: 3 до 5 работни дена.
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
Кратко инфо

Brava Extreme Sharpener 2во1 острачот е дизајниран за безбедно, брзо и ефикасно острење на сите сечила, дури и оние кои се оштетени. Се состои од два дела за острење: за грубо острење и за завршно, фино острење. Направен е од професионален материјал за острење кој е идеален за сите материјали од кои се изработени сечилата: легура, карбонски или не’рѓосувачки челик.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Професионална грижа за вашите ножеви

Заборавете на опасните острачи за ножеви кои можат да направат повеќе штета отколку добро. Одржувањето на ножевите да бидат остри не било никогаш полесно благодарение на Delimano Brava Extreme Sharpener 2во1. Без претходно знаење и без посебни вештини, можете да ги одржувате ножевите остри како жилет со само 3 едноставни движења.

Брзо острење на сите типови сечила

Острењето на сечилата со острачот Brava Extreme е лесна работа -едноставно повлечето го затапениот нож преку шипките за острење до 3 пати и веќе е завршена работата. Благодарение на паметниот дизајн, вие лесно можете да острите било каков тип на сечила кои ги имате дома – од нормални кујнски ножеви и ножици, па се до ротирачки сечила и назабени ножеви – кои се направени од легура, јаглерод или нерѓосувачки челик.

На сериозните материјали им е потребно сериозно острење

Brava Extreme острачот е направен од карбонски челик и керамика, кои се совршени за острење и се користат дури и од самата војска и професионални сервиси за острење. Рабовите на острачот се поставени под агол од 20° - тоа е оптимален агол кој гарантира најдобри резултати на острење дури и ако сте најголем аматер.

Острење во двe нивоа за полесна работа

Нема ништо потешко отколку да се наостри некој навистина тап нож и затоа Brava Extreme острачот има 2 нивоа на острење. За навистина тапи сечила почнете со шипките од карбонски челик, материјал кој се користи од страна на професионалните центри за острење и производителите на ножеви и кој лесно ќе ги наостри и најтапите ножеви. За да му се даде убав финиш или за повторно острење да се користат керамичките шипки.

Компактен и безбеден дизајн

Благодарение на паметниот дизајн на Delimano Brava Extreme острачот 2 во 1, вие не морате да се грижите за било какви несреќи или исекотини. Долниот дел од острачот има потпирачи на вакуум и со тоа тој може да стои безбедно на било која површина – од стакло па до мермер, па дури и на дрво. Ова овозможува безбедно острење користејќи само една рака што остава втората рака да не се најде под ризик од повреда. Исто така, Brava екстремниот острач е толку мал поради што можете да го чувате на било која полица во кујната.

Delimano Brava Extreme 2во1 е најдобриот острач за вашата кујна:

  • Брзо острење - едноставно поминете го вашето сечило 3 пати.
  • За сите типови сечила - од кујнски ножеви и ножици, па до ротирачки сечила.
  • Острење на скоро секој материјал - соодветен за легури, јаглероден или нерѓосувачки челик.
  • Професионални материјали - карбонски челик и керамика кои се користат од страна на производителите на ножеви.
  • 2 степени на острење - за најтапите ножеви или за повторно острење.
  • Целосно безбеден - благодарение на подлогата со вакуум и можноста за користење само со една рака.
  • Компактен дизајн - со димензии од 6x6 см, па можете да го чувате било каде.
  • Практичен подарок - нож за лупење и сечкање овошје и рачна лупалка.

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star