Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Зимска акција

Зимовий розпродаж! - до -80%

-80%
 
[banner_timer]
 

CYBER MONDAY распродажба

CYBER MONDAY распродажба

Најголемите попустите важат и денес

-70%
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Brava Мелница за Лук 4 во 1

Photo
Video

Исечкајте го лукот во идеални коцкички со Brava 4во1 Мелница за лук од Делимано. Има додаток за лупење и ренде за ситни состојки како маслинки, роткви и сл. Едноставна за чистење и безбедна за во машина.

Brava Мелница за Лук 4 во 1
1.290,00 ден.
890,00 ден. Клуб 5*
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-556
Не е на залиха во моментов. Ќе ве известиме за точно време на испорака.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Исечкајте го лукот во идеални коцкички со Brava 4во1 Мелница за лук од Делимано. Има додаток за лупење и ренде за ситни состојки како маслинки, роткви и сл. Едноставна за чистење и безбедна за во машина.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Дојдете до хранливите состојки на ситно сечканиот лук

Конзумирајте го лукот многу полесно, исечкајте го лесно, без мирис на рацете. За разлика од останатите алатки со кои се притиска лукот при што се губат хранливите состојки, со оваа мелница од Делимано ќе ви бидат достапни сите витамини, ензими и минерали

Исечете 81 совршена коцка за само неколку секунди

Делимано Брава мелницата за лук има уникатен, патентиран систем за сечкање со кој можете да исечете 81 совршена коцка за само неколку секунди. Коцките нема да се лепат една за друга!

Сите придобивки од одличната мелница за лук

За разлика од конвенционалните методи со кои се губат хранливите состојки и вкусот, со Делимано Брава мелницата лукот останува свеж! Таа е:

 • прецизна
 • едноставно се мие
 • едноставно се користи
 • лесна
 • инстант решение
 • направена од квалитетни материјали

Направена од квалитетен не’рѓосувачки челик

Сечилата и мрежата за сечење се од не`рѓосувачки челик и на нив не се задржуваат остатоци од подготовката.

Силиконски ролер за лупење на лукот

Силиконски ролер за лупење на лукот – го лупи лукот за неколку секунди, со него го ставате во мелницата, без воопшто да го допрете. Мини В сечкото можете да го користите за сечкање на ситен зеленчук на резниња (маслинки, ротквички, краставички, ѓумбир и слично).

Во пакетот добивате и мал сад за чување на исечканите состојки.

Во комплетот ќе добиете мал сад со капак, за да го зачувате исечканиот лук подолго време, без мирис во фрижидерот.

Се мие во машина за садови

Мелницата е лесна за чистење - само ставете ја во машина за садови.

 • Материјал: не’рѓосувачки челик
 • Безбедни за во машина на садови
 • Безбедно, чисто и лесно за употреба– како обична мелница за сол и бибер.
 • Совршен, практичен подарок.
 • Декоративна, може да се сервира на маса, секој да си измеле (исечка) лук во чинијата.
Технички карактеристики
Дополнителни информации може да се мие во машина за садови
Материјал не‘рѓосувачки челик, пластика

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star