Нема производи во вашата кошничка.

Делимано готви лесно за вас!

Делимано готви лесно за вас! - Придружете им се на милионите задоволни корисници.

Придружете им се на милионите задоволни корисници.

до -50%
 
[banner_timer]
 

Сет садови за матење

Photo
Video

Практични и се склопуваат еден во друг, овој сет додатоци, ќе ви заштеди место во кујната. 2 практични садови за матење, 2 цедалки и една мала цедалка за цитруси ќе ви помогне да ги совладате сите задачи во кујната. Иновативниот дизајн овозможува да ги наредите еден во друг и да заштедите простор во кујната. Идеални за готвење, печење, мерење и подготовка на лимонада.

Сет садови за матење
990,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-556
Stock: 2
Достапно на залиха. Време на испорака: до 7 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
Кратко инфо

Практични и се склопуваат еден во друг, овој сет додатоци, ќе ви заштеди место во кујната. 2 практични садови за матење, 2 цедалки и една мала цедалка за цитруси ќе ви помогне да ги совладате сите задачи во кујната. Иновативниот дизајн овозможува да ги наредите еден во друг и да заштедите простор во кујната. Идеални за готвење, печење, мерење и подготовка на лимонада.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Подготвувајте вкусни јадења со овој практичен сет од 5 садови во боја

Дали во вашата кујна немате премногу простор за секојдневните работи? Ви го претставуваме Delimano Brava Сетот садови за матење во боја, практичен сет за мешање состојки, подготовка на торти, тесто, салата. Нивниот иновативен дизајн овозможува да ги чувате еден во друг, со што тие ќе зафаќаат минимален простор во кујната.

Delimano Brava Mixing Bowl Set

5 најкористените алатки за секојдневни кулинарски задачи

Сетот вклучува 5 од најпрактичните алатки во секоја кујна - потребни за во секое домаќинство и за секоја задача. За утринска лимонада и омлет, вкусни тестенини за ручек или свежа салата за вечера - овој сет ќе бидат најкористените алатки во кујната. Добивате:

 • голем сад за матење (4,15л) со нелизгачка подлога и рачки за лесно носење, за салата, тесто за леб или смеса за палачинки,
 • мал сад за матење (850мл) со нелизгачка опдлога и рачки за лесно носење, за подготовка на омлети, бебешка храна, сосови за салата, маринади и др.,
 • мала цедалка, идеална за брзо цедење на овошје, зеленчук или зрнеста храна
 • голема цедалка, соцршена за седење и миење лисест зеленчук или бобинки под вода;
 • цеделка за цитрусно овошјеr за свеж сок за неколку секунди
 • Delimano Brava Mixing Bowl Set

  Голем сад за матење

 • Delimano Brava Mixing Bowl Set

  Голема цедалка

 • Delimano Brava Mixing Bowl Set

  Мал сад за матење

 • Delimano Brava Mixing Bowl Set

  Мала цедалка

 • Delimano Brava Mixing Bowl Set

  Цедалка за сокови

Ергономични и трајни

Delimano Brava Сетот садови за матење е лесен за користење - само извадете го садот кој ви е потребен и вратете го назад за чување. Изработени се од ПП и најлон, не содржат BPA и се безбедни за допир со храна. Цврстите материјали ќе ви обезбедат долгогодишна употреба, дури и ако ви паднат, тие нема да се оштетат. Кога ќе завршите, можете да ги миете во машина за садови и да ги наредите еден во друг за практично складирање.

Delimano Brava Mixing Bowl Set

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star