Нема производи во вашата кошничка.

Делимано готви лесно за вас!

Делимано готви лесно за вас! - Придружете им се на милионите задоволни корисници.

Придружете им се на милионите задоволни корисници.

до -50%
 
[banner_timer]
 

Попусти за ПЕТОК 13-ти

Попусти за ПЕТОК 13-ти - Само денес! Дополнителни 13% ПОПУСТ во кошничка.

Само денес! Дополнителни 13% ПОПУСТ во кошничка.

-13%
 
[banner_timer]
 

Brava Сет празнични калапи за колачи

Photo
Video

Практичен сет капали за колачи од Delimano кои ќе ви помогнат да создадете прекрасни и вкусни бисквити, колачи и крекери за различните празнични прилики. Brava Сетот калапи е универзален сет од 15 парчиња со различни форми за Велигден, Божиќ, Ноќта на вештерките, Денот на вљубените и за годишнини - овој сет содржи сè што ви е потребно за печење колачи во текот на целата година.

Brava Сет празнични калапи за колачи
790,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-556
Не е на залиха во моментот. Ќе биде на залиха за најмалку 2 недели.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
Кратко инфо

Практичен сет капали за колачи од Delimano кои ќе ви помогнат да создадете прекрасни и вкусни бисквити, колачи и крекери за различните празнични прилики. Brava Сетот калапи е универзален сет од 15 парчиња со различни форми за Велигден, Божиќ, Ноќта на вештерките, Денот на вљубените и за годишнини - овој сет содржи сè што ви е потребно за печење колачи во текот на целата година.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Прославете го секој празник со домашни, тематски обликувани колачи

Одличен додаток за секој обожавател на колачи, овој сет калапи е задолжителен доколку имате мали дечиња. Калапи во секакви возбудливи форми кои ќе ги натераат децата да ви се придружат и да ви помогнат во подготовката.

Delimano All Year Festive Cookie Set

15-делен сет прекрасни калапи за колачи

Овие калапи се со XXL големина и совршени за да можат децата да ги украсуваат готовите колачиња. Со овие калапи, ќе ги забавувате децата и ќе ги научите на основни практични вештини во кујната. Мазната површина на калапите спречува исеченици, па малите детски прстиња ќе бидат безбедни. И вашите секако. Сетот вклучува:

 • 5x калапи за Божиќ: ангел, божиќно дрво, ѕвезда, чорап за подароци и човече од ѓумбир
 • 3x калапи за Велигден: зајчиња, јајце
 • 3x калапи за Ноќта на вештерките: тиква, дух, капа на вештерка
 • 2x калапи срце (помало и поголем): за Денот на вљубените, годишнини или кој било друг ден
 • 2x калапи бувчиња: за целата година без потреба од некаков празник
 • Delimano All Year Festive Cookie Set

  Калапи бувчиња и срце

 • Delimano All Year Festive Cookie Set

  Калапи за Божиќ

 • Delimano All Year Festive Cookie Set

  Калапи за Ноќта на вештерките

 • Delimano All Year Festive Cookie Set

  Калапи за Велигден

Користете ги за да исечете мини сендвичи, овошје и да ги импресионирате гостите со креативност

Delimano Brava Сетот празнични колачи има основна намена за подготовка на домашни колашиња. Можете да подготвувате различни колачиња - користете како, путер, мармалад, јатки и заменете ги процесираните колачиња полни со презервативи. Само подгответе тесто и изразете ја вашата креативност - експериментални облици, декорации или раазлични бои или тесто. Децата ќе ги обожаваат!

Со овој сет калапи може да се прават форми и од:

 • овошје,
 • зеленчук,
 • лиснато тесто,
 • кашкавал,
 • шунка,
 • колачи,
 • торти и друг вид тесто,
 • фондан,
 • или леб.

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star