Нема производи во вашата кошничка.

Делимано готви лесно за вас!

Делимано готви лесно за вас! - Придружете им се на милионите задоволни корисници.

Придружете им се на милионите задоволни корисници.

до -50%
 
[banner_timer]
 

ПЕТОК 13

ПЕТОК 13 - Искористете 13% попуст на редовните цени на производите и до 53% попуст на избрани производи

Искористете 13% попуст на редовните цени на производите и до 53% попуст на избрани производи

до -53%
 
[banner_timer]
 

Chop Express XXL Рачен сечко

Во моментот нема залиха
Photo
Video

Со Brava Chop Express XXL сечкото можете да сечкате зеленчук, овошје, јатки или чоколадо. Тој е рачен сечко и е едноставен за употреба без струја или батерии. Само ставете ги состојките во садот, затворете го капакот и повлечете ја рачката. Додатокот за сечкање има дури 5 ножеви. Капацитет на садот е 900 мл. Едноставен за чистење.

Chop Express XXL Рачен сечко
990,00 ден.
Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-556
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Со Brava Chop Express XXL сечкото можете да сечкате зеленчук, овошје, јатки или чоколадо. Тој е рачен сечко и е едноставен за употреба без струја или батерии. Само ставете ги состојките во садот, затворете го капакот и повлечете ја рачката. Додатокот за сечкање има дури 5 ножеви. Капацитет на садот е 900 мл. Едноставен за чистење.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Подгответе ги оброците полесно со новиот сечко Brava Chop Express XXL.

Исечете големи парчиња овошје, зеленчук, ореви, чоколадо и многу други состојки со само неколку повлекувања!

Ова е едноставен производ кој не работи ниту на струја ниту на батерии и е одличен за сите типови кујни, па дури и за патување или кампување. Тој е компактен и лесен за користење, па едноставно го носите со себе каде и да патувате.

Само ставете ги состојките во садот, завртете и заклучете го капакот и повлечете ја лентата за да ги завртите сечилата. Сето ова се завршува за неколку секунди, со речиси воопшто да не вложите напор.

Лесно како 1-2-3

Delimano Brava Chop Express XXL Рачниот сечко е екстремно лесен за употреба. Едноставно:

 1. Поставете го сечилото во дадот.
 2. Додадете ги состојките.
 3. Затворете и стиснете го капакот.
 4. Повлечете 1-2-3- или повеќе пати во зависност од тоа што сешкате и колку сакате да биде поситно исечкано.

Овој кујнски додаток е нешто што морате да го имате и ќе го промени вашето искуство со готвењето. Со овој сечко нема да имате потреба да користите електронски уреди и помагала.

Тој може да се користи за сечкање / мелење месо / подготовка на пире (со додаток за сечење) или како рачен миксер (со додаток за мешање).

Капацитетот на садот е зголемен на 900 мл. (од кои се користат 500 мл.) и во него ефикасно ќе можете да процесирате повеќе од половина килограм состојки!

Сечилото е надоградено со дополнителен комплет на сечила – до 5!

Со едно повлекување, ножевите се завртуваат околу нивната оска 8 пати. Ако има 5 сечила, состојките се сечат 40 пати, со само едно повлекување на лентата!

Ако се направи споредба, кај помалата верзија на Brava Chop Express тој број изнесува 24 пати.

Се користи за процесирање на: овошје, зеленчук, ореви, зачини, кромид, лук, салата, подготовка на доматно пире, песто, пире, сос, преливи...

 • Рачен, но сепак ефикасен сечко со кој без напор, со само неколку повлекувања ќе постигнете неверојатни резултати
 • Не е потребна струја или батерии, што значи дека е одличен за намалување на трошоците во домаќинството и за животната средина.
 • Може да се користи за повеќе функции: како сечко, за матење, и за многу други функции
 • Се чисти многу лесно. Едноставно да се исплакне под вода по употреба и да се  измие со благ сапун.
 • Уредот има подлога која спречува лизгање и обезбедува стабилност кога се сече, особено кога ќе се притисне на рамна површина
 • Компактен и прикладен уред кој е навистина лесен да се носи со вас кога одите на кампување или на други патувања.
Технички карактеристики
Димензија 13 х 14,5 х 8,2 см

Рецензии од купувачи 2 рецензии

5

2 рецензии

2 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Калина

www.delimano.com.mk

Совршено
Го имам и помалото ,морав да го земам и ова со поголем капацитет :)) буквално секој ден го користам за сецкање кромид, лук магдонос за јаткасти плодови рачно е и мн брзо се прави да не уклучувам електрично сецко ова ми е совршено

Kristina

www.delimano.com.mk

Vistinski proizvod za vasite oci
Mal proizvod koj mi go skrati podgotvuvanjeto na rucekot, pocebno seckanjeto na luk i kromid koj mi bese golem problem za moite oci.

2 производ(и)

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.