Нема производи во вашата кошничка.

Делимано готви лесно за вас!

Делимано готви лесно за вас! - Придружете им се на милионите задоволни корисници.

Придружете им се на милионите задоволни корисници.

до -50%
 
[banner_timer]
 

Ново Yellow Friday изненадување

Ново Yellow Friday изненадување - Само до недела! 10% дополнителен ПОПУСТ и БЕСПЛАТНА ДОСТАВА!

Само до недела! 10% дополнителен ПОПУСТ и БЕСПЛАТНА ДОСТАВА!

 
[banner_timer]
 

Brava Термос за топло и ладно

Во моментот нема залиха
Photo
Video

Доволно мал за да го собере во повеќето држачи во кола и доволно голем за да го собере вашето кафе или чај. Delimano Brava Термосот за топло и ладно е идеален за во него да го понесете утринското кафе. Ги одржува состојките жешки до 24 часа или, на потопло време, ладни до 6 часа. Идеален за целата година. Достапен во две големини 500 и 750 мл. 

Brava Термос за топло и ладно
890,00 ден.
Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-556
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
Кратко инфо

Доволно мал за да го собере во повеќето држачи во кола и доволно голем за да го собере вашето кафе или чај. Delimano Brava Термосот за топло и ладно е идеален за во него да го понесете утринското кафе. Ги одржува состојките жешки до 24 часа или, на потопло време, ладни до 6 часа. Идеален за целата година. Достапен во две големини 500 и 750 мл. 

Дознајте повеќе
Детали за производот

Уживајте во топлиот или студен пијалок каде и да сте

Пешачење, скијање, возење велосипед или едноставно возење накај работа... сега има полесен начин на го понесете вашето кафе, какао или чај. Или, има ли нешто подобро за да понесете на плажа од ладна вода, сок или друг пијалок? Заборавете на големите торби за ладење – користете го Delimano Brava Термосот за топло и ладно!

Ова неверојатно термо шише може да се користи за ладни и топли пијалоци, што го прави практичен за употреба во текот на целата година. Достапен е во две големини од 500мл и 750мл и е достапен во три бои, зелена, бела и розова. Изработен е од не’рѓосувачки челик со дополнителна изолација. Ги одржува пијалоците топли до 24 часа и ладни до 6 часа.

Вистинската температура во вистинскиот момент!

Пијалок за ручек или чај за двајца додека ги гледате ѕвездите во ноќта, голтка кафе во автомобилот или во автобус – сите сакаме топли пијалоци, тогаш зошто да не ги имаме постојано? Шишето ќе ги одржи топли до 24 часа, па можете да си понесете и топла супа за ручек или вечера.

А доколку сакате да го одржите вашиот пијалок ладен за време на топлите денови – можете да го користите термосот за вода или да го наполните со омиленото домашно смути или друг пијалок кој ќе остане ладен до 6 часа.

Со Delimano Brava Термосот за топло и ладно, ќе уживате во вашиот пијалок на вистинската температура, во текот на целата година!

Не’рѓосувачки челиксо бакарна облога

Основата на шишето е изработена од премиум не’рѓосувачки челик, збогатен со дополнителна облога од бакар на надворешните ѕидови од внатрешноста на шишето која овозможува подолго да се одржи температурата на пијалоците. Двојна вакумска технологија – вакумски слој (негативен притисок) помеѓу двата ѕида кој обезбедува долготрајна изолација.

Дизајн кој вакумски се затвора и кој спречува протекување, за најголема заштита. Дополнително, има широк отвор од 4см благодарение на кој ќе можете во термосот да ставите и коцки мраз, за пијалоците да останат ладни уште подолго.

Термосот има преубав дизајн кој совршено ќе одговара на вашата рака и благодарение на дизајнот на површината тој нема да се лизга.

Технички спецификации:

  • Не’рѓсоувачки челик,
  • ПП + Силикон
  • Бакарна облога на надворешниот дел од внатрешноста на производот
  • Капацитет: 500/ 750мл
  • Три бои: бела, зелена, розова
  • Капак од не’рѓосувачки челик со силиконско затворање

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.