Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5* денови со најдобри понуди

Клуб 5* денови со најдобри понуди - Искористете ги попустите до 74% само сега!

Искористете ги попустите до 74% само сега!

Понудите важат уште:
[banner_timer]
 
Во моментот нема залиха
Photo
Video

Ви го претставуваме новиот Сет Delimano Chef од 2 ножеви, кои се целосно направени од не'рѓосувачки челик, односно, од едно парче метал. Висококвалитетниот челик со јапонски квалитет ви го нуди најдоброто за вашата кујна.

Chef Сет ножеви
2.490,00 ден.
Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-556
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
Кратко инфо

Ви го претставуваме новиот Сет Delimano Chef од 2 ножеви, кои се целосно направени од не'рѓосувачки челик, односно, од едно парче метал. Висококвалитетниот челик со јапонски квалитет ви го нуди најдоброто за вашата кујна.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Delimano Chef Сетот ножеви е составен од двата најкористени ножеви во кујната.

  • Шеф ножот има најразновидна употреба во кујната, може да с екористи за сечење, лупење, сечкање.
  • Универзален нож: одлична алатка за секоја потреба. Фантастичен е за сечење на месо и овошје, но исто така, се користи и за лупење, сечење и сечкање храна.

Ви го претставуваме новиот Сет Delimano Chef од 2 ножеви, кои се целосно направени од не'рѓосувачки челик, односно, од едно парче метал.

Висококвалитетниот челик со јапонски квалитет ви го нуди најдоброто за вашата кујна.

Поседувањето на квалитетни алатки во кујната ви нуди дополнителна доза на сигурност. Со овој сет ножеви направени од челик со јапонски квалитет, со  умешност ќе ја завршите секоја задача во кујната и без проблем ќе ги исечкате сите состојки за вашето јадење. Ножевите се не'рѓосувачки и имаат навистина остри рабови и дршки кои се навистина удобни за користење.

Како и за другите прибори за јадење, така и за овие ножеви, најдоброто одржување е миење на рака.

Должина на сечилата:

  • Шеф нож: 20см
  • Универзален нож:15см

Направени се од едно парче метал, целиот нож е изработен од не'рѓосувачки челик со цел подолга издржливост и употреба;
Материјалот кој е користен за изработка на овие ножеви е челик со јапонски квалитет, а исте знаеме дека јапонците се познати по изработување на најдобрите сечила во светот;

  • Максимална издржливот – изработени од едно парче челик за максимална издржливост;
  • Остри – висококвалитетниот не'рѓосувачки челик ви обезбедува сечило кое секогаш ќе биде остро;
  • Отпорен на 'рѓа – челик кој не 'рѓосува по миењето со вода;
  • Лесно миење – ножевите можат да се мијат во машина за садови што ги прави лесни за одржување;

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.