Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Есенски попусти

Есенски попусти - Оваа есен искористете ги најголемите попусти, дури до 70%

Оваа есен искористете ги најголемите попусти, дури до 70%

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Chef Силиконски ракавици

Photo
Video

Заштитете ги рацете додека готвите со Chef силиконските кујнски ракавици. Нивната нелизгачка силиконска облога ја подобрува флексибилноста и ги прави постабилни, додека повеќеслојната ткаенина обезбедува дополнителна термална изолација и заштита на рацете од топлината. Се перат во млака вода.

Chef Силиконски ракавици
690,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-556
Не е на залиха во моментов. Ќе ве известиме за точно време на испорака.
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Заштитете ги рацете додека готвите со Chef силиконските кујнски ракавици. Нивната нелизгачка силиконска облога ја подобрува флексибилноста и ги прави постабилни, додека повеќеслојната ткаенина обезбедува дополнителна термална изолација и заштита на рацете од топлината. Се перат во млака вода.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Многу повеќе од кујнска ракавица!

Овој иновативен производ е многу поинаков од обичната кујнска ракавица. Двостраниот дизајн ги обвиткува вашите раце и ви овозможува едноставно и безбедно ракување со кујнските садови во текот на готвењето.

Силиконските делови кои не се лизгаат ви овозможуваат дополнителна сигурност и спретност

Делимано Шеф кујнските ракавици имаат силикон на горната и долната надворешна страна за дополнителна заштита и поголема стабилност кога ракувате со врелите садови за готвење.    

Меката внатрешна ткаенина е удобна

Делимано Шеф силиконските ракавици се дизајнирани со меки перничиња во внатрешноста кои се многу удобни.   

Се перат во машина за садови

Делимано Шеф силиконските ракавици се едноставни за чистење со мокра крпа и се перат во машина.

Ви овозможува поедноставно да ги движите рацете

Повеќеслојниот внатрешен дел и природната силиконска флексибилност резултира во подобро движење на рацете, како и поголема безбедност од горење.

Дебела повеќеслојна ткаенина за ефикасна термална изолација

Делимано Шеф ракавиците имаат идеална термална изолација која ја заштитува кожата од топлината и ви нуди дополнително ниво на удобност. Термалната изолација е на слоеви и овозможува кожата да дише со цел да се обегне потење на рацете.  

Практична силиконска рамка за едноставно чување

Делимано Шеф кујнските ракавици имаат практична силиконска јамка, па вие можете да ги закачите на некоја од кујнските закачалки каде ќе ви бидат достапни во секое време.    

Ракавици кои се неверојатно отпорни на топлина

Силиконит на Делимано Шеф ракавиците е неверојатно отпорен на топлина и е безбеден за користење кога ракувате со врели садови за готвење.  

  • сите оние кои бараат високо-квалитетни кујнски ракавици 
  • оние кои имаат проблем во ракувањето со топли садови за готвење 
  • оние кои бараат максимална заштита на рацете  
  • одличен подарок за оние кои уживаат во готвењето   
Технички карактеристики
Димензија 21 x 14,5 x 1 cm
Материјал памук, силикон

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star