Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Зимска акција

Зимовий розпродаж! - до -80%

-80%
 
[banner_timer]
 

CYBER MONDAY распродажба

CYBER MONDAY распродажба

Најголемите попустите важат и денес

-70%
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Stone Legend CopperLUX Округла тава 26см.

Photo
Video

Гответе и печете сè во една тава

Гответе поефикасно и поздраво од било кога со Delimano Stone Legend Copperlux Округлата тава за печење.

 • Нелепливи и отпорни на гребење.
 • Можат да се користат на сите видови на рингли, вклучувајќи ги и индукциските и во рерна.
 • Здрава подготовка на сите состојки, од риба до печено месо или ребра.
Stone Legend CopperLUX Округла тава 26см.
1.890,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-556
Не е на залиха во моментов. Ќе ве известиме за точно време на испорака.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Гответе и печете сè во една тава

Гответе поефикасно и поздраво од било кога со Delimano Stone Legend Copperlux Округлата тава за печење.

 • Нелепливи и отпорни на гребење.
 • Можат да се користат на сите видови на рингли, вклучувајќи ги и индукциските и во рерна.
 • Здрава подготовка на сите состојки, од риба до печено месо или ребра.
Дознајте повеќе
Детали за производот

ПОДАРОК Delimano JOY Рачен Блендер

Со секоја купена Stone Legend CopperLUX Округла тава 26 см. добивате ПОДАРОК: Delimano JOY Рачен Блендер, во вредност од 1.290 ден.!

Поефикасно, поздраво и повкусно готвење

Неверојатната QuanTanium облога на Delimano Stone Legend Copperlux Округлата тава за печење се состои од честички титаниум, камен и бакар. Честичките титаниум ја зајакнуваат облогата, каменот постепено ја испушта топлината во храната овозможувајќи поздраво готвење со зачувување на хранливите состојки и природниот вкус, а бакарот обезбедува подобра спроводливост на топлина за побрзо готвење и заштедување електрична енергија. Одличен избор за сите видови на состојки, вклучувајќи ги и оние кои најчесто се лепат (како јајца или риба).

Гответе и печете со само еден сад за готвење

Делимано Stone Legend Copperlux Округлата тава за печење е вистински избор за сите оние кои сакаат да готват – сите состојки се печат брзо и едноставно.

Никогаш нема да се грижите дека ќе ги загорите садовите

Делимано Stone Legend Copperlux Округлата тава за печење има неверојатно отпорна облога која не може да загори и е многу едноставна за чистење по употреба – едноставно пребришете ја со крпа или ставете ја во машина за садови.

Едноставни за употреба и чистење

Тавите никогаш не загоруваат и нелепливата подлога е едноставна за чистење. Можете да ги ставите и во машина за садови.

Предности на QuanTanium облогата:

 • Соодветна за сите видови на рингли, вклучувајќи ја и индукциската.
 • Благодарение на магнетните карактеристики, таа многу брзо се загрева на пониска температура. Заштедете и до 20% енергија.
 • Можност за готвење на ниска температура за максимални резултати.
 • Безбедна за во машина за садови.
 • Долготрајни бои, (емајлот се пече на 840°C).
 • Обезбедува готвење со само капка масло.
 • Екстремно нелеплива.
 • Произведена во Шпанија.

ЧПП

 • Зошто челик?

  Силен и долготраен метал. Лонците и тавите кои се направени од челик имаат подобар баланс затоа што се потешки. Челикот ја задржува топлината и е одличен за јадење на кои им е потребно подолго време на подготовка.

 • Зошто емајл?

  Слој кој го штити челикот од најголем број на хемикалии. Емајлот е неверојатно долготраен и брзо ја спроведува топлината. Дополнително, благодарение на неговата непорозна површина, тој не се лепи.

 • Зошто Whitford QuanTanium облога со честички од камен и бакар?

  За идеални нелепливи карактеристики и отпорност на гребење, кои ви овозможуваат готвење без масло и употреба на метален прибор. И уште подобра спроводливост на топлина за побрзо готвење и помала потрошувачка на електрична енергија!

Изглед на Stone Legend Copperlux садовите за готвење:

 1. Прв слој - Челик со емајлирана облога
 2. Втор слој – обоен емајл
 3. Високо квалитетен челик
 4. Внатрешен прв слој – емајлирана облога
 5. Внатрешен втор слој – емајлирана облога
 6. Прв слој Quantanium® нелеплива облога
 7. Втор слој Quantanium® нелеплива облога со бакар и честички вистински камен
 8. Трет слој Quantanium® нелеплива облога
1
2
3
4
5
6
7
8
Дополнителни информации

Литража:

 • 26 см. - 3,5 л.

Димензии:

 • Дијаметар 26 см.
 • Димензии на производот 36 x 28 x 6,5 см.
Технички карактеристики
Безбеден во машина за садови Да
Вид на рерна електро, индукција, плин, стакло керамичка плотна
Внатрешен материјал Квантаниум
Дополнителни информации 100% PFOA free
Материјал вистинска кожа, челик
Основен материјал челик

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star